İçeriğe git

TOLES Sınavı En Eski ve Deneyimli Sınav Merkezi Olan DAÜ’de Yapılacak

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 30 Haziran 2022 Perşembe günü, saat 14:30’da, DAÜ Hukuk Fakültesi binasında Uluslararası Hukuk Becerileri Sınavı’na (TOLES) ev sahipliği yapacak. TOLES’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) en çok sınav deneyimli merkezi olan DAÜ’de düzenlenecek sınava, toplam 12 aday katılacak. DAÜ Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu, DAÜ Hukuk Fakültesi ve DAÜ Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği ile 2012 yılından beri yapılan TOLES Sınavı; adaylara gerek yurt içi, gerekse de yurt dışında iş olanakları sunuyor. Sınavlara KKTC ve Türkiye’de çalışmakta olan avukatlar ve tercümanlar katılıyor. 

“Tüm Adaylara Başarılar Dilerim”

DAÜ Hukuk Fakültesi’nde faaliyet gösteren TOLES Koordinatörü Peril S. Emiroğluları tarafından verilen bilgiye göre; pandemiden dolayı geçtiğimiz yıl Haziran ayında çevrim içi olarak yapılan sınavın bu yıl hem yüz yüze, hem de çevrim içi olarak yapılacağı bildirildi. TOLES sınavına 10 adayın yüz yüze, iki adayın ise çevrim içi olarak katılmayı tercih ettiğini ifade eden Emiroğluları, sınava girecek olan tüm adaylara başarılar diledi. 

TOLES Koordinatörü Emiroğluları, bir sonraki TOLES sınavının Ağustos ayında yapılacağını ve kayıtların başladığını duyurdu. TOLES sınavına kayıt yaptırmak isteyenler https://sem.emu.edu.tr/tr web sitesi üzerinden veya 630 24 71 numaralı telefondan detaylı bilgi alabiliyor.