İçeriğe git

Diş Hekimliği Lisans Programı (Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Ortak Program) (D.D.M., 5 Yıl)

Kaliteli hizmet, hasta güvenliği ve araştırmaya odaklanarak toplumun ağız ve diş sağlığını iyileştiren, toplumsal hizmet bilincine, hümanistik ve etik prensiplere bağlı, bilimsel bilgi ve araştırma sonuçlarını uygulayan ve bilimin üstünlüğüne inanan, hasta ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, yetkin diş hekimlerinin topluma kazandırılmasını sağlayan kurumsal bir yapı olmaktır. Diş Hekimliği Fakültesi etkinliklerinde uluslararası düzeyde kabul gören mükemmelliğe ulaşmak için, akademik ve etik değerler çerçevesinde pozitif özgür düşünceye sahip çıkan, eğitimde öğrenci merkezli olan ve çalışanlarının mutluluğuna önem veren, aynı zamanda dış paydaşlarıyla uyum içinde çalışma ve hizmet anlayışını benimsemektedir.

Eğitim / Öğrenim

Diş Hekimliği Fakültesi ortak eğitim ve öğretim programı çerçevesinde geliştirilmiştir ve Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ile işbirliği içinde yürütülecektir.

Diş Hekimliği programı, Kuzey Kıbrıs'ta DAÜ tarafından klinik öncesi aşamasını (1 ve 2. Yıllar) gerçekleştirecek ve SBÜ tarafından İstanbul'da ya da Ankara'da klinik aşamaların (3-5 Yıllar) gerçekleştirileceği beş yıllık bir süre içerisinde tamamlanacaktır. Programın resmi dili KKTC'de %30 İngilizce ve Türkiye'de %70 Türkçe'dir.

Klinik öncesi çalışmalar sırasında, uluslararası öğrenciler klinik aşamada diş hekimi-hasta iletişiminde gerekli olacağı için, Türkçe öğrenme fırsatına sahip olacaklar. Diş Hekimliğinin klinik evresi İstanbul ya da Ankara, Türkiye'de SBÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve hastaneleri tarafından gerçekleştirilecektir.

Ortak program, eğitim, araştırma ve hasta bakımını bir araya getirmeyi ve öğrencilere en modern diş hekimliği araştırmalarının bir parçası olma fırsatını sunmayı amaçlamaktadır. Ortak müfredat, temel fen eğitimi ve klinik öğretimi toplum temelli öğrenme ile bütünleştirecek.

Olanaklar

DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi, uluslararası tanınırlık ve deneyime sahip güçlü bir öğretim kadrosu ile kaliteli bir öğretim sunmaktadır. Eğitmenler, sınıflar ve pratik oturumlar sırasında oldukça etkileşimli bir atmosfer sağlar ve öğrencilerin akademik, kişisel ve profesyonel gelişimlerini tam olarak desteklemek için sıkı ve destekleyici bir eğitim ortamı sağlar. Öğrenciler eleştirel düşünme ve analiz hakkında oldukça erken bir zamanda öğrenmeleri sağlanır ve bu becerileri kullanmaları, fikirlerini özgürce ve yapıcı şekilde dile getirmeleri teşvik edilir.

Öğrenciler araştırmaya yönelik yapılandırılmış eğitim alırlar, kanıta dayalı diş hekimliği yorumlamayı öğrenirler ve araştırma projelerine yardımcı olurlar. Eğitim, en güncel bilimsel araştırma ve eğitim laboratuvarlarını içeren iyi tasarlanmış bir ortamda verilmektedir.

İletişim

Tel: +90 392 630 2463
Faks: +90 392 630 2442
E-posta: dentistry@emu.edu.tr