Deutsch Pусский العربية فارسی English

Kampüs

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, derslerin yanısıra ders dışı öğrenci yaşamının da keyifli geçmesi ve zengin bir sosyal ortamın yaratılması için yoğun çalışmalar yapılmaktadır.Öğrenciler, çeşitli etkinliklerde yer almakta, Üniversite ve çevrenin sunduğu sosyal ve kültürel olanaklardan yararlanmaktadırlar.

Saygın bilim adamları ve tanınmış sanatçılar, düzenlenen bilimsel ve kültürel toplantılara, gösteri ve konserlere katılarak, hem öğrencilerimizin ilgi alanları doğrultusunda sosyal gelişimlerine katkıda bulunmakta hem de kampüs yaşamını renklendirmekttedirler. Ayrıca hem Üniversite hem de Kuzey Kıbrıs Türk insanına yönelik olarak düzenlenen etkinlikler, gerek öğrencilerin gerekse ülkenin sosyal yaşamına canlılık kazandırmaktadır.

Kampüs yerleşkesinde ayrıca kütüphane, postahane, kitap satış merkezi, 13 uzman doktorun hizmet verdiği sağlık merkezi, spor tesisleri, Öğrenci Etkinlikleri Merkezi, 51 adet kafeterya bulunmaktadır. Kampüste bulunan iki adet tabldot kafeterya ise öğrencilerin bütçesine uygun fiyatlarda, kaliteli ve günlük kalori ihtiyacı göz önünde bulundurularak hazırlanan yemek hizmeti sunmaktadır.Ayrıca çok sayıda banka ve ATM’ler DAÜ öğrencilerinin kullanımına sunulmuştur.T.C. bankalarından; Türkiye İş Bankası, HSBC, T.C. Ziraat Bankası, Oyak Bank, Şeker Bank (T.C.) ve T.C. Garanti Bankası’nın kampüste bankamatik (ATM) servisleri bulunmaktadır.