İçeriğe git

Ulaşım

Hava Ulaşımı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Trabzon, Hatay ve Gaziantep’ten doğrudan uçak seferleri mevcuttur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uçuş süresi, İstanbul ve İzmir’den 70-75, Ankara’dan 50, Adana, Hatay ve Antalya’dan ise yaklaşık 30 dakikadır.

Deniz Ulaşımı

Girne ve Gazimağusa’dan Mersin, Antalya ve Taşucu limanlarına karşılıklı feribot ve deniz otobüsü seferleri mevcuttur.

İlçeler Arası Ulaşım

DAÜ’ye ulaşım; Lefkoşa’dan 40, Girne’den ve Karpaz’dan ise 60 dakikadır. Girne, Lefkoşa ve Karpaz’dan hafta içi her gün sabah üniversiteye geliş ve akşamüzeri üniversite'den dönüş olacak şekilde ücretsiz otobüs servisleri vardır. Bundan yararlanmak isteyen öğrenciler, öğrenci portallarından ücretsiz şehirlerarası ulaşım linkine girip başvuru yapmalıdır.

Kampüs ve Şehir İçi Ulaşım

Kent-Kampüs özelliğinde olan üniversitemiz, öğrencilerimizin %60’ının kentin değişik bölgelerinde yaşam sürdürmesi konusunu gözönüne alarak, ulaşım konusuna oldukça önem vermektedir. Öğrencilerimize, gerek kampüs içi ve gerekse kampüs dışı ulaşım hizmetleri ücretsiz olarak verilmektedir. Gelişmiş ulaşım filomuz, kentin değişik bölgelerine, yoğun noktalarda bütünleşik olmak üzere, 7 ayrı güzergah hattı üzerinden servis vermektedir. Ayrıca, kampüs içerisinde, yurtlar bölgesi ile birimler arasında, ders saatlerine uygun olarak ve devamlı olarak seyir yapan kampüs içi ring servislerimiz bulunmaktadır. Öğrencilerin akademik faaliyetlerine olduğu kadar, tanıtım ve sosyal sorumluluk çerçevesinde yapacakları gezilere de ulaşım hizmetleri sağlanmaktadır.

Servis güzergahları ve saatleri ile ilgili bilgi almak için http://transportation.emu.edu.tr/tr/otobus-servisleri

İletişim

Adres:
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Ulaşım İşleri Şube Amirliği
LMP Spor Sarayı, Zemin Kat
Gazimağusa, KKTC
Mersin 10, Turkey

Tel

+90 392 630 1336 / 1532

Web

http://transportation.emu.edu.tr