İçeriğe git

Uzaktan Eğitim Enstitüsü

Genel Bilgi

Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin etkin bir şekilde kullanılmaya başladığı günümüzde sanal öğrenme – öğretme ortamları da yaygınlaşmıştır. Bu bağlamda uzaktan eğitim, internet tabanlı öğretim/öğrenme, elektronik öğretim/öğrenme neredeyse çağımızın en fazla ön plana çıkan olguları arasında yerini almıştır.

Üniversitemiz, 2000 yılından itibaren, geliştirmiş olduğu özel yazılım ve sistemler aracılığıyla uzaktan eğitim alanında hizmet vermeye başlamıştır. Uzaktan eğitim çalışmalarında geçirmiş olduğu 13 yıllık tecrübe üniversitemizi alanın öncüleri konumuna getirmiştir. Uzaktan Eğitim Enstitümüz, öğrenme ortamıı 7/24 aktif ve canlı olarak öğrencilerimizin hizmetine sunmaktadır. Kullandığımız “Öğrenme Yönetim Sistemi”, sanal sınıflar ve akıllı sınıflar ile tüm öğrencilerimiz zenginleştirilmiş öğrenme ortamından etkili bir şekilde yararlanabilmektedirler. Ayrıca gerek geliştirmiş olduğumuz dersler gerekse teknolojik altyapımızdan diğer kurum ve kuruluşlarda hizmet alımı yapabilmektedirler.

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Enstitüsü’nde hâlihazırda Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) onaylı üç yüksek lisans programı bulunmaktadır. Ayrıca, önümüzdeki öğretim yılından itibaren farkı alanlarda birçok yeni program açılması yönünde çalışmalar devam etmektedir. Enstitümüz, ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde farklı alanlarda çağdaş yöntemlerle zenginleştirişmiş dersler sunmaktadır. Ayrıca, enstitümüz bünyesinde sertifika programları da düzenlenmektedir. Enstitümüz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için üniversitemiz web sitesinden faydalanabilirsiniz.

İletişim

Adres:
Uzaktan Eğitim Enstitüsü,

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 630 3123
Faks: +90 392 630 4038
E-posta: ersun.iscioglu@emu.edu.tr
Web: http://emuonline.emu.edu.tr