İçeriğe git

Diş Hekimliği Fakültesi

Programlar

ProgramDereceYılBölüm
Diş Hekimliği (Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Ortak Program)Lisans / D.D.M.5 Diş Hekimliği

Fakülte Hakkında

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Lisans Programından öğrencilerin mezun olabilmeleri için 87 adet dersi Doğu Akdeniz Üniversitesi Öğretim, Sınav ve Başarı Tüzüğü hükümleri doğrultusunda tamamlayarak başarılı olmaları gerekmektedir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde İran Tıbbi Bilimleri Üniversitesi ve ayrıca Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile ortak Diş Hekimliği Lisans programları mevcuttur.

İran Tıbbi Bilimleri Üniversitesi ile olan ortak Diş Hekimliği Lisans programının dili Farsça ve İngilizce olup programın ilk iki yılı Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Gazimağusa K.K.T.C.’de ve son üç yılı da İran Tıbbi Bilimleri Üniversitesi Tahran İran’da olacak şekilde uygulanacaktır.

Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği ile olan ortak programında ilk iki yılı

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Gazimağusa K.K.T.C.’de ve son üç yılı da Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği İstanbul ya da Ankara Türkiye’de olacak şekilde uygulanacaktır. Programın resmi dili KKTC'de %30 İngilizce ve Türkiye'de %70 Türkçe olup program YÖK tarafından tanınmaktadır.

Her iki programda başarılı olanlar dahil oldukları programa göre ilgili üniversite ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ortak diplomasını alacaktır.

Ayrıca, üniversitemizde öğrenciler mesleğe hazırlanırken uluslararası ölçütlerde katılımcı bir anlayışla sosyal ve kültürel etkinliklerin içinde yer alarak kendilerini ifade etme ve geliştirme imkanı bulmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=K7mb_spMwe0Diş Hekimliği Fakültesi

Fakülte Broşürü (PDF) Web Sitesi

Yönetim

Dekan:
Prof. Dr. HİKMET SOLAK

Dekan Yardımcıları:
Prof. Dr. ŞÜKRÜ TÜZMEN

Üyelikler

ADEE: Association for Dental Education in Europe
http://www.adee.org
Üye Olan Birimler: Diş Hekimliği

İletişim

Adres:
Diş Hekimliği Fakültesi,

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 630 2463
Klinik Tel: +90 392 630 3260
Faks: +90 392 630 2442
E-posta: dentistry@emu.edu.tr
Web: https://dentistry.emu.edu.tr