İçeriğe git

Temel Eğitim Bölümü

İlköğretim Bölümü

Temel Eğitim Bölümü; Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği olmak üzere iki programdan oluşmaktadır.

2007-2008 Güz Döneminde kurulan Temel Eğitim Bölümü’nün amacı, çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda yetkin, yeterli alan ve öğretim bilgisine sahip, üretken, günümüz çağdaş bilgi toplumuna uygun, meslek etiğine bağlı, yaratıcı düşünen ve bulunduğu topluma rehberlik edebilen öğretmenler yetiştirmektir. Bunun yanı sıra, bölümümüz MEB ve çeşitli kamu kurumları ve özel kuruluşlarla görüş alışverişinde bulunup, birlikte çalışmalar yürüterek, toplumsal sorunlara çözüme katkıda bulunmayı da amaçlamaktadır.

Mezunlarımız Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okullarda öğretmenlik yapabildikleri gibi yüksek lisans çalışması ile akademik yaşantıda yer alabilmektedirler.

Yönetim

Bölüm Başkanı:

Bölüm İmkanları

Alanında uzman akademisyenlerden oluşan bir kadroyla ders saatleri dışında da bilimsel görüşme imkanına sahip olan öğrencilerimizin, kütüphane hizmetlerine, konularıyla ilgili kitaplara, ansiklopedilere, sözlük ve süreli yayınlara ulaşabilme olanağı da mevcuttur. Bunlara ek olarak, Temel Eğitim Bölümü; öğrencilerin öğrendiklerini gerçek ortamlarda uygulayabilmeleri, değişik eğitim kurumlarında, özel eğitim merkezlerinde de farklı düzeylerde staj ve alan çalışmaları gerçekleştirebilmeleri için tüm öğrencilerine çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca, öğrenciler teknik ve teknolojik araç-gereçlerle donatılmış ortamlarda öğrendiklerini, okul deneyimi ve öğretmenlik deneyimi derslerinde uygulayabilme fırsatına sahiptirler.

Akreditasyonlar

AQAS: Agency for Quality Assurance through Accreditation of Study Programs
http://www.aqas.de
Akredite Edilmiş Programlar: Okul Öncesi Öğretmenliği (Türkçe) (B.A.)

Programlar

ProgramDereceYılBölüm
Okul Öncesi Öğretmenliği (Türkçe)Lisans / B.A.4 Temel Eğitim
Sınıf Öğretmenliği (Türkçe)Lisans / B.A.4 Temel Eğitim
Okul Öncesi Eğitim (Türkçe Tezli)Yüksek Lisans / M.Ed.1 - 2 Temel Eğitim
Okul Öncesi Eğitim (Türkçe Tezsiz)Yüksek Lisans / M.Ed.1 - 1.5 Temel Eğitim

İletişim

Adres:
Temel Eğitim Bölümü
Temel Eğitim Bölümü, Socrates Caddesi
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10 Turkey

Tel: +90 392 630 4034
Faks: +90 392 630 4038
E-posta: fedu@emu.edu.tr
Web: http://fedu.emu.edu.tr