İçeriğe git

Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans Programı (Tezli) (M.A, 1 - 2 Yıl)

Farklı alan mezunlarına yönelik olup bir yıllık sürede tamamlanan Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans Programı rekabete açık iş dünyasında, işverenlerin ihtiyaçlarıyla aynı doğrultuda gerekli bilgi ve becerileri edinmenizde yardımcı olabileceği gibi sizleri lisansüstü düzeyde bilgi ile donatıp akademik uzmanlık gerektiren doktora düzeyinde pazarlama alanında araştırma yapma alternatifleri de sunabilmektedir. Program, pazarlama yönetiminin teorik, kavramsal ve pratik yönleri ile ilgili bilgi sunarken sizleri marka yönetimi, ürün geliştirme, perakende mağazacılık, servis pazarlama, kuruluşlar arası pazarlama, doğrudan pazarlama ve market araştırmaları konularını da içeren pazarlama yönetimi kariyerine etkili bir biçimde hazırlamaktadır.

Kayıt - Kabul Koşulları

Lisansüstü programlara başvuran öğrencilerden Enstitü tarafından belirlenen genel kayıt-kabul şartlarını sağlamaları beklenir. Genel olarak İşletme ve Ekonomi Fakültesinde lisansüstü bir programa kayıt yaptırmak isteyen ve başka bir alanda lisans seviyesinde mezun olan öğrenciler başvurdukları lisansüstü programlarda belirtilen önkoşullu dersleri başarıyla tamamladıktan sonra ilgili lisansüstü programa kayıt yaptırabilirler.

Araştırma Alanları

Pazarlama Yönetimi, Pazarlama Stratejisi, Tüketici Davranışları, Reklam, İndirim Promosyonu ve Halka İlişkiler, Bütünleşik Haberleşme Kampanyası.

İletişim

Tel: +90 392 630 1343
Faks: +90 392 365 1017
E-posta: fbe@emu.edu.tr
Web: business.emu.edu.tr