İçeriğe git

Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü

Mezun Arama

Tüm mezunlarımız arasından isim soyisim ile arama yapabilirsiniz.

Link

Mezun e-Posta

Sizlerle hiçbir zaman irtibatımızı kaybetmemek adına ömür boyu kullanabileceğiniz alumni.emu.edu.tr alan adı ile email adresi veriyoruz.

Link

Misyon

Mezunlarla İlişkiler ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (MİKA), Üniversite’nin mezunları ve toplum ile olan ilişkilerini güçlendirici etkinlikler düzenler. Ayrıca, öğrencilerin kariyer planlarına destek hizmetler ve çalışmalar yürütür.

Vizyon

MİKA’nın vizyonu, DAÜ mezunlarının dünyada prestijli, saygın bir topluluk haline gelmesini sağlamaktır.

Yaşam Boyu İletişim

MİKA, “yaşam boyu iletişim” felsefesinden yola çıkarak, DAÜ mezunları ile Üniversite arasındaki iletişimin sürekliliğini sağlar, geliştirir ve bilgilerini günceller. Düzenli anketler yaparak, mezunlardan aldığı dönütleri Üniversite’nin ilgili bölümleri/birimleri ile paylaşır. MİKA, aynı zamanda düzenlediği sosyal etkinlikler aracılığı ile mezunların kendi aralarındaki iletişimin gelişmesine ve güçlenmesine katkı koyar.

Kariyer Hizmetleri

MİKA, öğrencilere kariyer danışmanlık hizmetleri sunar. Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca ve mezuniyet sonrasında bireyler olarak başarılı, sürdürülebilir bir kariyer yaşamı için yararlanabilecekleri ve onların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen konularda seminerler, atölye çalışmaları ve eğitim programları düzenler. Bunun yanı sıra, iş dünyası ile birlikte hareket ederek öğrencileri iş ve staj konularında destekler.

Sektörlerle İşbirliği

Akademik birimler ve iş dünyası ile sıkı bir işbirliği içerisinde çalışan MİKA, Üniversite-sektör ilişkilerinin gelişmesine yönelik çalışmalara katkı koyar.

Topluma Hizmet

MİKA,, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Avrupa Birliği Destek Ofisi ve diğer sivil toplum örgütleri ile ortak projeler yaparak ülkenin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı koyar.

İletişim

Adres:
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü,
Socrates Caddesi
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Haritada Göster

Tel: +90 392 630 2664
Faks: +90 392 630 1615
E-posta: daumezun@emu.edu.tr
Web: http://mika.emu.edu.tr