İçeriğe git

Öğrenci İşleri Müdürlüğü

Misyon ve Vizyon

Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nün temel ilkesi, Üniversitemizin kalite düzeyine yaraşır bir hizmet sunmaktır.
Görevimiz; hizmet verdiğimiz öğrencilere, velilere, akademik ve idari personele, doğru ve eksiksiz bilgiyi güler yüzle ve anlaşılır bir şekilde akademik takvime bağlı olarak doğru zamanda iletmektir. Müdürlüğümüz diğer kurumlarla ilgili yazışmaların zamanında ve eksiksiz yapılarak, iletişimin sağlanması çalışmalarını da özveriyle sürdürmektedir.

Birimimizde her fakülte ve bölüm için ayrı idari personel vardır. Personel başına düşen ortalama öğrenci sayısı yaklaşık 1000 civarındadır. Öğrenciler, soruları için bu personele giderek yardım alabilir; kendi dosyalarına, bilgilerine ulaşabilirler, askerlik, burs gibi özel konularda bilgi edinebilirler. Personelimiz, öğrenciyle ilgili her türlü işlemi (öğrenci belgesi, not döküm belgesi (transcript), izin (kayıt dondurma), mezuniyet belgesi vb.) öğrencilerin akademik danışmanları ve bölüm sekreterleriyle koordinasyon içinde yürütür. Ayrıca öğrencilerin, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliğiyle ilişkilerine de katkı sağlar.

Öncelikli görevlerimizden biri de ilgili birimlere (öğrenci/akademik ve idari personel/veli) güncel akademik konularda bilgi aktarımını sağlamaktır. Bu bilginin, zamanında ve detaylı olarak verilmesinin önemli olduğu görüşündeyiz. Bu amaçla WEB sayfalarımızı oluşturduk. Öğrenci İşleriyle ilgili her türlü konuyu, ayrıntılı bir şekilde sayfalarımıza koyuyoruz. Böylece ilgili tüm birimlerin, istedikleri anda bu bilgilere ulaşabilmelerini sağlıyoruz.

Üniversitemiz öğrencileri ayrıca Bilgi İşlem Merkezi tarafından öğrencilere yönelik hazırlanan Öğrenci Portalından http://stdportal.emu.edu.tr ders notları, mali konular vb. konular ile ilgili bilgilere bölümlerinden aldıkları şifreler aracılığı ile ulaşabilirler. Kullanılan bu programın eksikliklerinin tamamlanması ve programının daha etkin bir biçimde kullanılmasını sağlamak amacıyla Öğrenci İşleri Müdürlüğü yeni bir çalışma başlatmıştır.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma (08:30-12:00) / (14:00-16:00)

İletişim

Adres:
Öğrenci İşleri Müdürlüğü,

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 630 1216 / 1217 / 2010
Faks: +90 392 365 1317 / 1241
E-posta: registrar@emu.edu.tr
Web: http://registrar.emu.edu.tr/