İçeriğe git

Rektörün Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Doğu Akdeniz Üniversitesi, bir eğitim adası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yasayla kurulmuş ilk ve tek devlet üniversitesi olarak, ülke yükseköğretimine öncülük ederken, eğitim programlarının almış olduğu uluslararası prestijli akreditasyonlar ile eğitim kalitesini kanıtlamış ve bugün adını dünyanın en iyi üniversiteleri arasına yazdırmıştır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin şüphesiz ki en büyük özelliği, dünyada kent ile bu kadar entegre bir yapıya sahip olan sayılı üniversite arasında yer almasıdır. Üniversitemizde 109 farklı ülkeden 16 bini aşkın öğrenci eğitim almakta ve 35 farklı ülkeden akademisyen eğitim vermektedir. Bu da sizlerin uluslararası bir kampüste öğrenim görmesini ve farklı kültürlerden arkadaşlıklar edinmesini sağlamaktadır. Doğu Akdeniz Üniversitesi, uluslararası yapısıyla sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadır. Üniversitemizde kaliteli eğitim alırken, farklı kültürleri de tanımak, sizleri diğer üniversitelerin mezunlarının bir adım ötesine taşımaktadır. Böylece Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin uluslararası alanda geçerli diplomasıyla, dünyanın neresine giderseniz gidin, yabancılık çekmeyecek, uyum sorunu yaşamayacaksınız.

Doğu Akdeniz Üniversitesi, kaliteli eğitim ve araştırma imkanları sunmanın yanında, dijital dönüşüm misyonu ve yenilikçi bir yaklaşım ile öğrencilerinin gelişimlerine sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de katkı sağlamakta, tüm mezunlarını akademik ve sosyal olarak donanımlı bir halde profesyonel yaşantıya hazırlamaktadır. Dünyanın dört bir yanında 75 bine yakın mezunu bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin en büyük övünç kaynağı, mezunlarının başarılarıdır. Mezunlarımız, üniversitemizde yaratıcı, üretken, günümüzün ihtiyaçlarını bilen ve bu ihtiyaçlara cevap verebilen, küresel dünyadaki ve alanındaki en son gelişmeleri takip ederek bu gelişmeler ışığında işlerini geliştirebilen, ileri görüşlü, rekabetçi ve sürekli gelişimi hedefleyen bireyler olarak yetişmektedirler.

Doğu Akdeniz Üniversitesi, pek çok spor tesisi, hobi ve ilgi alanlarına göre öğrenci kulüpleri, uluslararası öğrenci birliklerinde temsiliyet ve kültür tanıtımı imkanları, deniz tesisleri, yurt ve konaklama imkanları gibi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek, yeşil ve modern bir kampüse sahiptir. Sizleri muhteşem tarihi bir kentte, kendinizi keyifle geliştirebileceğiniz, dünyanın en kaliteli eğitimini alacağınız, geleceğiniz için en büyük ve en güçlü yatırım olacak Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin bir parçası olmaya ve geleceğinizi en doğru adımlarla şekillendirmeye davet ediyoruz.

En içten sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Hasan KILIÇ
Rektör