İçeriğe git

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü

Ortaöğretim Alanlar Eğitimi Bölümü

Daha önce Ortaöğretim Alanlar Eğitimi Bölümü olarak faaliyet gösteren Bölüm, 2016 yılındaki yeni yapılanmada Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü adını almıştır. Hali hazırda bölüm bünyesinde İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı yürütülmektedir.

Yönetim

Bölüm Başkanı:
Doç. Dr. HAMİD CANER

Bölüm Başkan Yardımcıları:

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, öğretmen adaylarının mesleki yönden yeterli ve güçlü, kişilik yönünden etik değerlere sahip, entellektüel ve çağdaş bireyler olarak yetişmelerine önem vermektedir. Bu nedenle alan ve öğretmenlik derslerinin yanı sıra, değişik konularda seçmeli derslere yer verilmekte, derslerin dışında öğrencilerin katılabilecekleri çeşitli sosyal ve bilimsel etkinlikler düzenlenmektedir.

Eğitim dili Türkçedir. Ancak isteyen öğrencilere herhangi bir yabancı dili iyi düzeyde öğrenmeleri için de olanaklar sunulmaktadır.

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü'ndeki öğrenimlerini başarıyla tamamlayan ve diplomalarını alan öğretmen adayları, resmi ve özel eğitim kurumlarında öğretmen olarak çalışabilmekte, ilköğretim matematik eğitimi alanında veya eğitimle ilgili başka alanlarda gerekli şartları sağladıkları takdirde yüksek lisans yapabilmektedirler.

İletişim

Adres:
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Socrates Caddesi
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10 Turkey

Tel: +90 392 630 3019
Faks: +90 392 365 4038
E-posta: fedu@emu.edu.tr
Web: http://fedu.emu.edu.tr