İçeriğe git

Kantin ve Kafeteryalar

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde 16 Kafeterya, 10 Kantin, 11 Çay Ocağı, 9 Ahşap Büfe'den oluşmaktadır. Tüm İşletmeler, Öğrenci İşleri ve Bilişim'den sorumlu Rektör Yardımcılığına bağlı Kantin ve Kaferteyalar Birimi tarafından idare edilmektedir.

İşletmeler, ihale yolu ile özel şahıslara işletilmek maksadıyla izin verilmektedir. İşletmeciler ile Üniversite arasında, işletme izin Şözlemelerinde uyulması gereken şartlar ve kurallar bulunmaktadır.

İşletmelerin amacına uygun olarak hizmet verip vermediklerini kontrol etmek üzere Kantin ve Kaferteyalar Fiyat Belirleme Komisyonu oluşturulmuştur. İşyerlerinin, hijyenik kontrolleri, satılan ürünlerin kalitesi, satış fiyatları ve işletme izin şözleşmesinde yer alan diğer hususlar sürekli olarak kontrol edilmektedir. Ayrıca, Gazimağusa Devlet Hastanesi Temel Sağlık Sorumlusu, Gazimağusa Belediyesi, Zabıta Amirliği ve Sağlık İşleri Birim Sorumlusu, Çalışma Dairesi Görevlileri de Birlikte işyerlerinin kontrollerine katılmaktadırlar.

Kantin ve Kafeteryalar Birimi yılda iki kez (Şubat ve Eylül Aylarında) günün piyasa koşulları dikkate alınarak işletmelerde uygulanmak üzere azmi satış fiyatlarını belirlemektedir. Fiyat tespitlerine maliyet + İşçilik dikkate alınarak gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Fiyat listesi, Kantin ve Kaferteyalar Fiyat Belirleme Komisyonu tarafından onaylanarak tüm işletmecilere duyurulmaktadır.

Sonuç olarak, Kantin ve Kaferteyalar Birimi, sağlık kuralları çerçevesinde, temiz, kaliteli ve uygun fiyatlar ile tüm işletmelerin Akademik ve yönetsel personele, öğrencilere ve üniversiteyi ziyaret eden misafirlere kaliteli hizmet verilmesi için çalışmaktadır.

İletişim

Adres:
Kantin ve Kafeteryalar,

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 630 2751
Faks: +90 392 365 1584
E-posta: kafeterya.birimi@emu.edu.tr
Web: https://cafeterias.emu.edu.tr/tr