Deutsch Pусский العربية فارسی English
İçeriğe Git Sitede Arama Yap Deutsch Pусский العربية فارسی English
Doğu Akdeniz Üniversitesi

İşletme Bölümü

İşletme Bölümü

Programlar

İngilizce programlarımız, İşletme, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Kamu Yönetimi, Pazarlama, ve İnsan Kaynakları Yönetimi lisans programlarından oluşmaktadır. Ayrıca lisansüstü seviyede İşletme (MBA) (tezli veya tezsiz) ve Pazarlama Yönetimi (tezli veya tezsiz) master programları ile İşletme Doktora programı yer almaktadır.

Türkçe programlarımız ise, İşletme, ve Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik lisans programları ile İşletme Yönetimi (MBA) (tezli veya tezsiz) master programlarıdır.

Bölüm Misyonu

1986 yılında kurulan İşletme Bölümü, öğrencilerine analitik beceriler ve sorunlara yenilikçi bakış açıları kazandırmakta, ve onları girişimci, üretken, ve uluslararası bir kariyere hazır bireyler olarak mezun etmektedir. Bölüm tarafından sunulan programlar, alan çalışmaları ve fakülte aktiviteleri ile de desteklenmektedir.

Yönetim

Bölüm Başkanı:
Doç. Dr. MELEK ŞULE AKER

Bölüm Başkan Yardımcıları:
Yrd. Doç. Dr. DOĞAN ÜNLÜCAN
Yrd. Doç. Dr. EMRAH ÖNEY

Bölüm İmkanları

İşletme Bölümü, öğretim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla yürütürken, aynı zamanda öğrencilere her zaman kapıları açık olan, seçkin bir eğitim kadrosuna sahiptir. Bilişim olanakları, SAP Üniversiteler İşbirliği çerçevesinde eğitim veren SAP kurumsal kaynak planlama yazılım laboratuvarı, çeşitli konularda oluşturulmuş öğrenci kulüpleri, her öğrencisiyle özel olarak ilgilenen akademik danışmanları, güncel ve bilimsel konularda yer alan konferans ve panelleri, ve çeşitli diğer sosyal etkinlikleri ile öğrencilere zengin bir akademik yaşam ortamı sunmaktadır.

Eğitimde Farklılık

İşletme Bölümü, bin beşyüz civarında öğrencisi ile üniversitemizin en büyük bölümlerindendir. Bu sayının yaklaşık üçte ikisi komşu ülkelerimiz, OrtaDoğu ülkeleri, gelişmekte olan üçüncü dünya ülkeleri, Rusya, ve İpek Yolu ülkelerindendir. Türk öğrencilerle uluslararası öğrenciler arasında kurulan dostluk bağları, hem onlara global bakış açıları kazandırmakta, hem de uluslararası iş fırsatlarını değerlendirecek sosyal ağlara dahil olmalarını sağlamaktadır

İşletme bölümü amfisi olan Mavi Salon, gerek yönetim bilimleri gerekse Kıbrıs ve Ortadoğu hakkında yapılan bir çok araştırma ve konferansa ev sahipliği yapmakta ve böylelikle işletme öğrencileri kendilerini birçok güncel siyasi, ekonomik, ve sosyal konularda çeşitli etkinliklerin ortasında bulmaktadırlar.

İşletme Bölümü öğretim üyeleri, öğrencileri ile yakından ilgilenmekte ve onların kişisel gelişimlerine ve akademik ve mesleki kararlarına yardımcı olmaktadırlar.

Ayrıca üniversite genelinde sayıları 50'yi aşan öğrenci kulüpleri, her türlü ilgi ve isteğe uygun sosyal ortamların bulunabilmesine olanak sağlamaktadır.

Başarılarımız

  • FIBAA kurumu (Foundation for International Business Administration Accreditation) akreditasyon çalışmalarını tamamladık, denetimden geçtik, ve akreditasyon aldık.
  • Dünyanın önde gelen kurumsal kaynak planlama yazılım şirketi SAP’nin Türkiye’de ve dünyada işbirliği yaptığı üniversitelerden biri olduk. SAP kullanımını öğrencilerimize öğretiyoruz.
  • Federico Napoli II Üniversitesi ile öğrenci değişim programı yürüttük.
  • Birçok sanayi ve ticaret odaları ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde konferanslar ve eğitimler düzenliyoruz.
  • Afrika, OrtaDoğu, ve Azerbaycan ve diğer Orta Asya ülkelerinden gelen işleteme öğrencilerimizle Türkiye’nin endüstri ve ticaret merkezlerine geziler düzenleyip, iş dünyamızın ticaret-girişimcilik bağlarını güçlendiriyoruz.
  • Konferans ve paneller düzenleyerek, gerek üniversitemizin gerekse ülkemizin tanıtımına katkıda bulunuyoruz. Son olarak, girişimcilik ve iş geliştirme konularında öncülük eden International Business Development Academy’nin 24ncü dünya konferansına, DAÜ İşletme olarak ev sahipliği yapacağız.

Öğrencilerimizin Değeri

Öğrencilerimizin değeri ile ilgili çok önemli bir gözlemimiz şudur ki, tüm başarılı mezunlarımızın ortak yanı, burada geçirdikleri yıllar boyunca, kendi hedefleri doğrultusunda, üniversitemizin kendilerine sunduğu akademik olanaklardan azami şekilde istifade etmiş olmalarıdır.

İşletme Bölümü öğrencileri; girişimci yaklaşımları ve uluslararası perspektifleri ile gerek profesyönel gerekse akademik kariyerlerinde gelişmeye açık, işbirliği ve takım çalışmasına yatkın, uyumlu ve üretken bireyler olarak birçok başarılara imza atmıştırlar.

Mezunlarımızın başarıları hakkında daha fazla bilgi için üniversitemizin mezunlarla ilgili çalışma yapan DAÜ MİKA merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Kariyer Olanakları

İşletme Bölümü mezunları, gerek akademide gerekse iş dünyasında ve kamuda, fevkalade geniş iş imkanlarına sahiptirler. Ancak rekabetin gittikçe arttığı bir dünyada işletme mezunlarının lisansüstü seviyede de finans, pazarlama, insan kaynakları gibi daha dar bir alanda uzmanlaşması önem taşımaktadır. Ayrıca, dünyanın dört bir tarafından gelen ve kendi ülkelerinde iş dünyasında aktif rol alacak kişilerle üniversite yıllarında dost olup, ileride de temas halinde olmak da globalleşen dünyamızda mezunlarımızın kariyer olanaklarını zenginleştirmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres:
İşletme ve Ekonomi Fakültesi
İşletme Bölümü, Jean-Jacques Rousseau Caddesi
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10 Turkey

Tel: +90 392 630 1343
Faks: +90 392 630 1017
E-posta: bus.info@emu.edu.tr
Web: http://business.emu.edu.tr/

Akademik Personel

Ünvan Adı Soyadı Bölüm Tel
Prof. Dr. AHMET TARIK TİMUR İŞLETME BÖLÜMÜ 1408
Prof. Dr. CEM TANOVA İŞLETME BÖLÜMÜ 1403
3201
Prof. Dr. İLHAN DALCI İŞLETME BÖLÜMÜ 1472
Prof. Dr. MEHMET HALUK KÖKSAL İŞLETME BÖLÜMÜ 1404
Prof. Dr. MUSTAFA TÜMER İŞLETME BÖLÜMÜ 1293
Prof. Dr. SAMİ FETHİ İŞLETME BÖLÜMÜ 2747
Prof. Dr. SELDJAN TİMUR İŞLETME BÖLÜMÜ 2434
Prof. Dr. SERHAN ÇİFTÇİOĞLU İŞLETME BÖLÜMÜ 1409
Prof. Dr. TURHAN ÇETİN KAYMAK İŞLETME BÖLÜMÜ 2745
Doç. Dr. DENİZ İŞÇİOĞLU İŞLETME BÖLÜMÜ 1349
Doç. Dr. MELEK ŞULE AKER İŞLETME BÖLÜMÜ 1260
Yrd. Doç. Dr. DOĞAN ÜNLÜCAN İŞLETME BÖLÜMÜ 1407
Yrd. Doç. Dr. EMRAH ÖNEY İŞLETME BÖLÜMÜ 2733
Yrd. Doç. Dr. GÖKHAN ADALIER İŞLETME BÖLÜMÜ 3134
Yrd. Doç. Dr. HASAN ÖZYAPICI İŞLETME BÖLÜMÜ 1474 -1334
Yrd. Doç. Dr. MEHMET İSLAMOĞLU İŞLETME BÖLÜMÜ 1405
Yrd. Doç. Dr. MEHMET SEYMEN ATASOY İŞLETME BÖLÜMÜ 1129
1128

Yarı Zamanlı Akademik Personel

Ünvan Adı Soyadı Bölüm Tel
Dr. ANASTASIA ÖZTÜRK
(Öğretim Üyesi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Dr. CİHAN ALPHUN
(Öğretim Üyesi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Dr. ELAHEH BEHRAVESH
(Öğretim Üyesi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Dr. IMAN AGHAEI
(Öğretim Üyesi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Dr. TARANEH FOROUTAN YAZDIAN
(Öğretim Üyesi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Öğr. Gör. DAMLA ÜRER ERDİL
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ 1406
Öğr. Gör. DİLEM DANA
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Öğr. Gör. EBRU KAPTAN
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Öğr. Gör. ELİF SENYÜCEL
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ 1349
Öğr. Gör. EVRİM TÖREN
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Öğr. Gör. GÜLSEN DÖKMECİOĞLU
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Öğr. Gör. HÜSEYİN TABUR
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ 1638
Öğr. Gör. İLKER BAHÇECİOĞLU
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Öğr. Gör. M. ZAIGHAM KHAN
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ 1406
Öğr. Gör. NERİMAN KAŞİF
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Öğr. Gör. NEVİN SEYYAH
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ 1406
Öğr. Gör. RAMADAN SANIVAR
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ
Öğr. Gör. SİNEM KUTUP
(Öğretim Görevlisi)
İŞLETME BÖLÜMÜ 1288
Okutman ŞEMİ BORA
(Öğretim Elemanı)
İŞLETME BÖLÜMÜ