İçeriğe git

GCE A Level, GCE AS Level, IGCSE-GCSE O'level, SAT, IB Kabul Koşulları

GCE Sınav Sonuçlarına Göre Kayıt İşlemleri

DAÜ’nün tüm programlarına, belirlenen kontenjanlar çerçevesinde, GCE A level, GCE AS level ve IGCSE-GCSE O level sınavları, SAT (1600 üzerinden en az 900 toplam), ACT (en az 21) ve IB ile de öğrenci kabul edilmektedir.

GCE A/AS Level Sonuçlarına Göre Verilecek Burslar

  1. GCE A/AS level sonuçları ile üniversiteye başvuruda bulunacak KKTC uyruklu öğrencilere ULOP (Uluslararası Ortak Programlar, Tıp ve Diş Hekimliği hariç) dışında diğer programlarda belirlenen kontenjanlar doğrultusunda aşağıdaki tabloda belirtilen başarı kriterleri uyarınca %100, %75 ve %50 burs imkanı sunulmaktadır. Bu kriterler çerçevesinde yerleşecek adaylardan birine %100, 2 kişiye %75 ve 2 kişiye %50 olmak üzere, puan sıralarında göre her program için 5 adaya burs verilir.
    %100 Burs Hakkı için 400 ve üzeri,
    %75 Burs Hakkı İçin 350 ve üzeri,
    %50 Burs Hakkı için 300 ve üzeri puan almak koşuldur.
  2. PEKÎYİ derece ile mezun olan veya mezun olacak olan ve GCE A / AS LEVEL ve IGCSE/GCSE O LEVEL puanlarına göre programlara yerleşecek OKUL BİRİNCİLERİ’ne % 100 burs hakkı verilir.

Burs hakkı kazanıp, DAÜ’ye kayıt yaptıran adaylar, herhangi bir koşula bağlı olmaksızın, ilgili programın süresi kadar kesintisiz olarak burstan yararlanabilecektir. İngilizce hazırlık gerektiren programlarda, bu süreye en fazla 1 yıl eklenebilecektir.

Diğer Burslar

Burslar (KKTC)

GCE A/AS Level – IGCSE/GCSE O Level ile Girişte Uygulanacak Puanlar

GCE A Level GCE AS Level IGCSE/GCSE O'Level PUAN
A* 140
A 120
B 100
C 80
D A A* 60
B A 50
E C B 40
D C 30
E D 20
E 10

Programlara Göre GCE Başvurularında Aranacak Zorunlu (Z), Tercihen (T) ve Normal (N) (I)GCSE'ler

Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız

Eğitim Ücretleri

Eğitim ücretlerimiz alacağınız burs veya indirim durumuna, yerleşeceğiniz programa göre değişkenlik gösterecektir. Aşağıdaki linki ziyaret ederek eğitim ücretinizi hesaplatabilirsiniz.

Ücretler (KKTC)

Online Başvuru

https://applyonline.emu.edu.tr/undergrad/