İçeriğe git

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü

Bölüm Hakkında

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nün (BOTE) temel amacı, içinde bulunduğumuz bilgi çağının gereksinimlerini yerine getirebilecek bilgi, beceri ve donanıma sahip; Öğrenim gördüğü alanın ve yetiştirildiği mesleğin bütün yeterliklerine sahip bireyler yetiştirmektedir.

Yönetim

Bölüm Başkanı:
Prof. Dr. ERSUN İŞÇİOĞLU

Bölüm Başkan Yardımcıları:

Bölüm İmkanları

Öğrencilerin derslerde öğrendiklerini uygulayıp pekiştirebilmeleri için, teknik ve teknolojik araç gereçlerle donatılmış ortamlar Eğitim Fakültesi içerisinde mevcuttur. Öğrencilerimiz Fakültemiz bünyesinde yer alan tüm bilgisayar laboratuvarları ve akıllı sınıftan yararlanabilmektedirler. Ayrıca, üniversite bünyesindeki benzer diğer tüm ortamları kullanabilmektedirler. Bölüm öğrencilerinin çeşitli diğer ihtiyaçlarını giderebilmeleri için, üniversite yerleşkesi içerisinde ortak kullanıma sunulan açık ve kapalı oyun alanları, kantinler, kafeteryalar, öğrenci kulüpleri, merkezler ve kütüphane gibi çeşitli sosyal, kültürel ve akademik ortamlar mevcuttur. Bunun yanısıra, mezunların, hizmet verecekleri okullarda, hızlı gelişen günümüz koşullarında, bireylerin çevrelerine daha kolay uyum sağlamaları; yetenek ve güçlerini ortaya koyabilmeleri; bireysel, sosyal, duygusal ve profesyonel gelişimleri için eğitsel program ve etkinliklere katılmaları; ve potansiyellerini en üst düzeyde kullanabilmeleri konularında onlara yardımcı olabilmeleri için en iyi şekilde donanmış olmaları amaçlanmaktadır.

Kariyer Olanakları

Dört yıllık lisans eğitimi veren Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde öğrencilerimiz temel bilgisayar bilimleri, öğretim teknolojileri ve eğitim bilimleri olmak üzere üç alanda yetiştirilmektedirler. Lisans programını tamamlayan öğrencilerimiz, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri öğretmenlik sertifikası alarak bölümümüzden mezun olmaktadırlar. Farklı disiplinleri içerisinde barındıran çağdaş program yapısı ve son yıllarda bu alanda yetişmiş insan gücüne duyulan ihtiyacın artması sebebiyle, mezuniyet sonrasında öğrencilerimiz birçok farklı iş imkânlarına sahip olmaktadırlar. Bu iş imkânlarından bazıları aşağıda belirtilmiştir:

 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni
 • Öğretim Tasarımcısı
 • Uzaktan Eğitim Geliştiricisi
 • E-Öğrenme Uzmanı
 • Bilgi-İşlem Merkezi Yöneticiliği Danışmanı
 • Web ve Çoklu Ortam Tasarımcısı
 • Ağ Yöneticisi/Mimarı
 • Yazlım-Tasarım Geliştirme Uzmanı
 • Bilgisayar Programcısı
 • Veri Tabanı Yöneticisi
 • Teknoloji Destek Uzmanı
 • Bilgisayar Sistemleri Tasarımcısı
 • Sistem Tasarımcısı

Programlar

ProgramDereceYılBölüm
Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojileri (Tezsiz)Yüksek Lisans / M.S.1 - 1.5 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi
Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojileri (Tezli)Yüksek Lisans / M.S.1 - 2 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri ÖğretmenliğiLisans / B.S.4 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi
Eğitimde Bilgi ve İletişim TeknolojileriDoktora / Ph.D.3,5 - 5 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

İletişim

Adres:
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü, Socrates Caddesi
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10 Turkey

Tel: +90 392 630 31 22
Faks: +90 392 630 4038
E-posta: fedu@emu.edu.tr
Web: http://fedu.emu.edu.tr​

Kayıt Büroları İletişim Numaraları ve İl Merkez Büroları İletişim Formu