İçeriğe git

Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi (PDRAM)

Değerli Öğrencilerimiz,

DAÜ Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak sizlere sunmakta olduğumuz psikolojik danışmanlık hizmetlerimizi, pandemi şartlarına uygun olarak yüz yüze eğitim başlayıncaya ve sizlerle buluşuncaya kadar Çevrimiçi olarak sunmak istiyoruz.

Bu hizmetten etkin bir şekilde yararlanabilmek için aşağıdaki noktalara dikkat etmenizi öneririz;

  1. Psikolojik danışma hizmetinden yararlanmak isterseniz aşağıdaki Başvuru Formu'nu doğru ve eksiksiz biçimde doldurunuz.
  2. Bu Formda verdiğiniz tüm bilgiler gizlilikle korunacaktır.
  3. Çevrimiçi psikolojik danışma hizmeti hepinizin yakından bildiği Microsoft Teams üzerinden yürütülecektir.
  4. Başvuru formunuz bize ulaştıktan sonra sizinle öğrenci numaranızla başlayan emu.edu.tr uzantılı mail adresiniz yoluyla iletişim kurulacaktır, sık sık bu mail adresinizi kontrol ediniz.
  5. Herhangi bir sorunuz olduğunda bizimle onlinepd@emu.edu.tr adresine mail yazarak iletişim kumaktan çekinmeyiniz.

Çevirim İçi Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Formu için aşağidaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Çevirim İçi Başvuru

DAÜ-PDRAM)

DAÜ Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi (DAÜ-PDRAM) Kuzey Kıbrıs’ta yüksek öğrenimde psikolojik danışmanlık hizmeti veren ilk kuruluştur. DAÜ-PDRAM, 1997’den beri, Sağlık Merkezi binasının zemin katında hizmet vermektedir.

DAÜ-PDRAM’ın vizyonu Psikoloji alanında Avrupa Birliği standartlarında araştırmalar ve uygulamalar gerçekleştirmektir. DAÜ-PDRAM’ın misyonu ise performans artırıcı, biliş ve davranış geliştirici hizmetleri DAÜ çatısı altındaki bireylere sunmak, bunun yanında psikolojinin farklı dallarında temel ve uygulamalı araştırmalar yapmak ve yayınlamaktır. Çalışmalarda amaçlanan, DAÜ çatısı altındaki bireylerin yaşam kalitelerini ve doyumlarını artırmalarına yönelik programlar hazırlamak ve sunmak, ayrıca danışanların sağlıklı, başarılı ve mutlu bireyler olarak yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olmaktır. DAÜ-PDRAM uzmanları, Merkez’in kurulduğu ilk günden bugüne dek Merkez’in sunduğu psikolojik hizmetleri danışanlarının gereksinimleri doğrultusunda çeşitlendirmekte ve geliştirmektedirler.

DAÜ-PDRAM’da altı psikolog, bir psikiyatrist ve bir sosyal hizmet uzmanı görev yapmaktadır. DAÜ-PDRAM’ın sunduğu hizmetler bireysel danışmanlık hizmetleri, grup danışmanlığı hizmetleri, rehberlik hizmetleri, araştırma etkinlikleri, hizmetiçi eğitim programları ve topluma yönelik hizmetler olarak sıralanabilir. DAÜ-PDRAM hizmetlerinden yararlanabilmek için, önceden randevu alınması görüşmelerin düzeni ve danışanların bekletilmemesi açısından gerekli görülmektedir. DAÜ-PDRAM’a şahsen gelmek veya telefonla aramak randevu almak için yeterlidir. DAÜ-PDRAM’da hizmetler ücretsiz olarak verilmektedir.

DAÜ-PDRAM uzmanları, bireylere psikolojik danışmanlık, rehberlik ve araştırma hizmetlerini sunarken psikoloji disiplininin uluslararası mesleki etik ilkelerine her zaman uymaya özen gösterirler. Bu ilkeler; insan haklarına saygı gösterme ve ayrımcılık yapmama ilkesi, gizlilik ilkesi, gönüllülük ilkesi ve sorumluluk ilkesidir. DAÜ-PDRAM ve sunulan hizmetlerle ilgili daha ayrıntılı bilgiye ve DAÜ-PDRAM yayınlarına websitemizden ulaşabilirsiniz http://pdram.emu.edu.tr. DAÜ-PDRAM psikologları olarak sizleri yargılamadan dinlemeye, sorunlarınızı paylaşıp çözüm üretme sürecinde size destek olmaya hazırız.

İletişim

Adres:
Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi (PDRAM),

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 630 2251
Faks: +90 392 630 2254 / 2475
E-posta: counsel.pdram@emu.edu.tr
Web: http://pdram.emu.edu.tr

İletişim Numaraları İletişim Numaraları ve İl Merkez Büroları İletişim Formu