İçeriğe git

Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi (PDRAM)

Değerli DAÜ Öğrencileri,

DAÜ Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin psikolojik danışmanlık hizmetleri, pandemi şartlarına uygun olarak yüz yüze olarak sunulmaktadır.

Bu hizmetlerden etkin bir şekilde yararlanabilmek için aşağıdaki noktalara dikkat etmenizi öneririz;

  1. Psikolojik danışmanlık hizmetleri için başvurular çevrim içi olarak yapılmaktadır. Başvuru yapmak için aşağıda yer alan Başvuru Formlarından sizin için uygun olanını lütfen doğru ve eksiksiz biçimde doldurunuz.
  2. Formda verdiğiniz tüm bilgiler gizlilikle korunacaktır.
  3. Başvuru formunuz bize ulaştıktan sonra formda vermiş olduğunuz iletişim bilgileri kullanılarak size ulaşılacak ve en kısa süre içerisinde bir randevu verilecektir.
  4. DAÜ-PDRAM hizmetlerinden yararlanabilmek için önceden randevu alınması, görüşmelerin düzeni ve danışanların bekletilmemesi açısından gerekli görülmektedir. Randevunun alınması, ertelenmesi veya iptali durumlarında DAÜ-PDRAM’a şahsen gelmek veya telefonla ulaşmak yeterlidir.

DAÜ-PDRAM’da hizmetler ücretsiz olarak verilir.

DAÜ-PDRAM

DAÜ Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi (DAÜ-PDRAM), Kuzey Kıbrıs’ta yüksek öğrenim kurumları içerisinde psikolojik danışmanlık hizmeti veren ilk kuruluştur. DAÜ-PDRAM, 1997’den beri, Sağlık Merkezi binasının zemin katında hizmet vermektedir.

DAÜ-PDRAM’ın vizyonu Psikoloji alanında Avrupa Birliği standartlarında araştırmalar ve uygulamalar gerçekleştirmektir. DAÜ-PDRAM’ın misyonu ise performans artırıcı, biliş ve davranış geliştirici hizmetleri DAÜ çatısı altındaki bireylere sunmak, bunun yanında psikolojinin farklı dallarında temel ve uygulamalı araştırmalar yapmak ve yayınlamaktır. Çalışmalarda amaçlanan, DAÜ çatısı altındaki bireylerin yaşam kalitelerini ve doyumlarını artırmalarına yönelik programlar hazırlamak ve sunmak, ayrıca danışanların sağlıklı, başarılı ve mutlu bireyler olarak yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olmaktır. DAÜ-PDRAM uzmanları, Merkez’in kurulduğu ilk günden bugüne dek Merkez’in sunduğu psikolojik hizmetleri danışanlarının gereksinimleri doğrultusunda çeşitlendirmekte ve geliştirmektedirler.

DAÜ-PDRAM’da altı psikolog, bir psikiyatrist ve bir sosyal hizmet uzmanı görev yapmaktadır. DAÜ-PDRAM’ın sunduğu hizmetler bireysel danışmanlık, grup danışmanlığı, araştırma etkinlikleri, hizmet içi eğitim programları ve topluma yönelik hizmetler olarak sıralanabilir. DAÜ-PDRAM hizmetlerinden yararlanabilmek için, önceden randevu alınması görüşmelerin düzeni ve danışanların bekletilmemesi açısından gerekli görülmektedir. DAÜ-PDRAM’da hizmetler ücretsiz olarak sunulmaktadır.

DAÜ-PDRAM uzmanları, bireylere psikolojik danışmanlık, rehberlik ve araştırma hizmetlerini sunarken psikoloji disiplininin uluslararası mesleki etik ilkelerine her zaman uymaya özen gösterirler. Bu ilkeler; insan haklarına saygı gösterme ve ayrımcılık yapmama ilkesi, gizlilik ilkesi, gönüllülük ilkesi ve sorumluluk ilkesidir. DAÜ-PDRAM ve sunulan hizmetlerle ilgili daha ayrıntılı bilgiye ve DAÜ-PDRAM yayınlarına websitemizden ulaşabilirsiniz http://pdram.emu.edu.tr. Merkez psikologları olarak sizleri yargılamadan dinlemeye, sorunlarınızı paylaşıp çözüm üretme sürecinde size destek olmaya hazırız.

İletişim

Adres:
Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi (PDRAM),

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 630 2251
Faks: +90 392 630 2254 / 2475
E-posta: counsel.pdram@emu.edu.tr
Web: https://pdram.emu.edu.tr