Deutsch Pусский العربية فارسی English
İçeriğe Git Sitede Arama Yap Deutsch Pусский العربية فارسی English

Okul Öncesi Eğitim Yüksek Lisans Programı (Türkçe Tezli)

Derece: M.Ed.
Süre (Yıl): 1 - 2
Eğitim Dili: Türkçe

Bu programda okul öncesi programından mezun öğrencilere okul öncesi eğitimi alanında yüksek lisans imkanı sunulmaktadır. Eğitim dili Türkçedir.

Okul öncesi alanı ile ilgili alanlarda gelişimi izleme ve değerlendirme, eğitimde yönetim, kuram ve yaklaşımlar gibi derslerle öğrencilerini kendi alanlarında uzmanlaşmaları için fırsat yaratmak hedeflenmektedir. Bunun yanında farklı seçmeli derslerle öğrencileri ilgi alanlarına yönelik kendilerini geliştirmeleri yolu ile mesleki gelişimlerini gerçekleştirmeleri amaçlanmaktadır.

Kayıt - Kabul Koşulları

Dört yıllık Lisans eğitiminden (Okul Öncesi Öğretmenliği programı dışındaki öğrencilerin bilimsel hazırlık derslerini alması zorunludur.) mezun olan öğrencilerin başvuruda bulunabileceği programa öğrenci kabulü, Doğu Akdeniz Üniversitesi lisansüstü eğitim, öğretim ve araştırma enstitüsü kuruluş, işleyiş ve çalışma esasları tüzüğü altında yer alan lisansüstü programlar, kayıt ve kabul yönetmeliği gereğince olacaktır.

Araştırma Alanları

Erken Çocukluk Eğitimi, Program Geliştirme, Ölçme ve Değerlendirme, Öğretmen ve Öğretim Elemanı Mesleki Gelişim, Özel Eğitim olarak belirlenmiştir.

İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 630 4034
Faks: +90 392 630 4038
E-posta: fedu@emu.edu.tr
Web: http://educ.emu.edu.tr​