İçeriğe git

Sağlıklı Yaşam Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAYMER)

Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlıklı Yaşam uygulama ve Araştırma Merkezi (DAÜ-SAYMER), sağlık bilimleri fakültesi bünyesinde tam donanımlı laboratuarları ve alanında uzman kadrosu Mart 2016 tarihinden bu yana kaliteli sağlık hizmeti sunmaktadır. Toplum sağlığını geliştirme yanında öğrenci eğitimini de sağlayan merkez, sağlık alanındaki yenilikleri takip etmeyi ilke edinerek gelişmeye devam etmektedir.

Hizmetlerimiz

DAÜ-SAYMER, Sağlık Bilimleri Fakültesi çatısı altında sağlıklı kişilerin sağlığını koruma ve geliştirme yanında ayrıca uzman hekim tarafından teşhis konmuş kişilerde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon uygulamaları, Beslenme ve Diyet kontrolu ve Hemşirelik hizmetleri ile doğru ve etkin tedavi yöntemleri sunabilmektedir. Bu amacları gerçekleştirmek için özelleşmiş laboratuarlarda bilgisayar ortamında ayrıntılı değerlendirmeler yapılmakta ve objektif sonuçlar alınmaktadır. Elde edilen veriler ışığında kaliteli hizmet anlayışından ödün verilmeden, fakülte bünyesinde öğrenci eğitimlerinden de sorumlu olan akademisyenler tarafından tedavi imkanı sağlanmaktadır. Kalifiye sağlık elemanı yetiştirme çabası ile şekillendirilmiş ünitelerde, öğrenciler hasta odaklı yaklaşımı öğrenmekte, doğru ve bütüncül değerlendirme yöntemlerini kullanabilmekte, kanıta dayalı tedavi yöntemlerini ayırtedebilmekte ve kişinin yaşam kalitesini arttırmanın önemini kavrayabilmektedirler.

Çalışma İlkesi

DAÜ-SAYMER, toplum sağlığını koruma ve iyileştirme ve sağlık alanında farkındalıkları arttırma hedefleri ile yola çıkmıştır. Aynı anda öğrencilerinin mesleki eğitim ve becerilerini geliştirme imkanı sağlayan merkez, kurulduğundan bu yana, etik kurallar doğrultusunda, hasta mahrumiyetine önem vererek, din, dil, ırk, ayırımı yapmadan, sosyokültürel ve ekonomik farklılıkları dikkate alarak, yenilikler ışığında, zengin yöntemler ile sonsuz saygı ve sevgi ile öncü hizmet vermeye devam etmektedir.

İletişim

Adres:
Sağlıklı Yaşam Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAYMER),

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: (+90) 392 630 3909
E-posta: saymer@emu.edu.tr
Web: https://saymer.emu.edu.tr