İçeriğe git

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans Programı (Tezsiz) (M.A., 1 - 1.5 Yıl)

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı alanı sanatsal ve teknik eğitim/yaratım kaygılarını, iletişim tasarımı alanının disiplinler-arası olma niteliğinin sağladığı avantajla bir araya getirmek iddiasını taşımaktadır. Günümüzün yeni iletişim teknolojilerinin olanaklarını yaratıcı/sanatsal süreçlere dönüştürebilen, TV grafiği, deneysel film ve video, animasyon gibi uzmanlık alanlarında sayısal ortamları kullanabilen, özgün ve nitelikli yapıtlar/projeler üretebilen, etik olarak sorumluluk sahibi olan ve söz konusu üretimler üzerine çözümlemeler yapabilen bir profil hedeflenmektedir. Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans Programı, görsel sanatlar, görsel iletişim tasarımı, plastik sanatlar, kitlesel iletişim ve benzer alanlar gibi geniş bir yelpazeye sahip eğitim olanakları sunmaktadır.

Kayıt - Kabul Koşulları

Çok farklı disiplinlerden ve eğitim alanlarından gelen öğrenciler, ilgili lisans programından alınacak iki adet sınamalı dersi başarı ile tamamlamaları koşuluyla programa kabul görebilirler.

Araştırma Alanları

Grafik Tasarım, Web Tasarımı, 2 ve 3 Boyutlu Animasyon, Karakter Tasarımı, Görsel Efekt Tasarımı, TV Yayın Grafikleri, İllustrasyon, Kurumsal kimlik Tasarımı, Ambalaj Tasarımı, Sahne Tasarımı, Bilgisayar Oyunu Tasarımı, Medya Etkileri, Yeni Medya Sanatı, Mobil Teknolojiler, Gerilla Reklam Sanatı ve Tasarımı, Suçlarla Mücadele Tasarımı, Reklam Tasarımı, Karakter Modelleme ve Animasyonu, Dijital Hareket Yakalama, Sergi Tasarımı, Oyuncak Tasarımı, Sosyal Medya.

İletişim

Tel: +90 392 630 2006
Faks: +90 392 365 0743
E-posta: vacd@emu.edu.tr