İçeriğe git

Pastacılık ve Ekmekçilik Önlisans Programı (Türkçe) (A.A.S, 2 Yıl)

Genel Bilgi

Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programı öğrencilere iki yıllık öğrenimleri süresince, tüm dünyada yeni trend olan pastacılık sektörünün yanı sıra, klasikten modern pastacılığa ve artisan ekmek yapımına kadar farklı alanlarda kariyer yapmaya uygun eğitim sağlar. Ülkemizde bir ilk olan program zengin bir ders yelpazesinde uluslararası standartlara uygun temel pastacılık ve ekmekçilik derslerinin yanı sıra seçmeli derlerle de öğrencileri sektöre hazırlar.

Eğitim / Öğrenim

Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programının amacı, yiyecek ve içecek sektörüne pastane şefi olmaya aday ulusal ve uluslararası tatlı, pasta ve benzeri ürünlerin yer aldığı mutfaklardan örnekler sunabilecek geleceğin pasta şeflerini yetiştirmektir. Ggünümüzde oldukça popüler olan fırın ve ekmekçilik alanında eksikliği hissedilen, nitelikli ve eğitimli eleman sayısının artmasına katkı sağlamak da programın amaçları arasındadır. Bu doğrultuda öğrencilerimizin bilgi üreten ve bu bilgiyi geliştirip uygulayabilecek beceri ve yetenekle donanımlı yönetici adayları olarak yetişmesini sağlayacak şekilde analitik düşünme ve iletişim becerilerini yükseltecek, yaratıcı ve araştırmacı olmalarını teşvik edecek bir eğitim programı sunulmaktadır.

Kariyer Olanakları

Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programı eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, "Pastacılık ve Ekmekçilik Teknikeri" ünvanı alırlar. Mezunlar, sektörün aradığı niteliklere sahip olacağından konaklama işletmeleri (otel, motel, tatil köyü ve benzeri), restoran, café, pastaneve fırın ve unlu mamuller işletmeleri gibi işletmeler tarafından öncelikli olarak tercih edilecektir.

İletişim

Tel: +90 392 630 1269
Faks: +90 392 365 1584
E-posta: tourism@emu.edu.tr
Web: http://tourism.emu.edu.tr