İçeriğe git

Sürekli Eğitim Merkezi

Doğu Akdeniz Üniversitesi-Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM), üniversitemizde oluşan bilgi birikimini toplumumuzla paylaşmak ve günümüzde zorunlu olan yaşam boyu eğitim ihtiyacına cevap vermek amacı ile eğitim, danışmanlık ve sınav hizmetleri sunmaktadır. Kalite kültürü çerçevesinde tüm süreçlerinde titizlikle eğitim programları hazırlayan ve sunan Merkezimiz hem Doğu Akdeniz Üniversitesi personelinden hem de alanında başarı sağlamış ve uluslararası yetkinlik belgelerine sahip üniversitemiz dışından eğitmenlerden yararlanmaktadır.

DAÜ-SEM, European Universities Continuing Education Network (EUCEN)- Avrupa Birliği Üniversiteleri Sürekli Eğitim Ağı’nın üyesi olarak Avrupa’da yaşamboyu eğitim konusunda politika ve uygulamaların belirlenmesinde aktif rol almaktadır. Bunun yanında Türkiye genelinde oluşturulma aşamasında olan Sürekli Eğitim Merkezleri Başkanlar Konseyinin de kurucuları arasındadır.

Merkezimiz kurumların ihtiyaçlarını değerlendirerek onlara özel yöneticilik ve kurumsallaşma gibi eğitim programları sunmanın yanında toplumun katılımına açık yabancı dil ve bilgisayar kullanımı gibi çeşitli standart eğitim programları da sunmaktadır.

Merkezimiz, yurt dışından, hem çeşitli dallarda eğitim almak hem de Kuzey Kıbrıs’ın doğal güzelliklerinden faydalanmak amacıyla yaz kampları düzenlemektedir.

Öğrenen toplum hedefi ile çıktığımız yolda daha öğrenecek çok şey olduğunun bilinci ile hem gelişerek hem de toplumsal gelişime katkı koyarak ilerliyoruz.

Üyelikler

{my_memberships}

İletişim

Adres:
Sürekli Eğitim Merkezi,

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 630 2471 / 2482
Faks: +90 392 365 2472
E-posta: dausem@emu.edu.tr
Web: http://sem.emu.edu.tr