İçeriğe git

DAÜ Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Geleneksel olarak yapılan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü ve DAÜ Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen “DAÜ Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması”nın onuncusu 22 Mayıs 2016 Pazar günü, Gazimağusa’da bulunan DAÜ Deniz Tesisleri’nde (Beach Club) gerçekleştirildi.

Artık gelenekselleşen ve Kıbrıs halkının sabırsızlıkla beklediği bu etkinliğe ilgi duyan herkes gruplar oluşturarak katıldılar. Özellikle adadaki tüm üniversitelerde okuyan öğrencilerin katılımı ile bu etkinlik daha da zenginleşti.

DAÜ Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması, doğal güzellikleri ve tarihi mimari yapılarıyla zengin bir kültüre sahip Gazimağusa şehrinde, katılımcılara hayallerindeki heykelleri günübirlik bile olsa tasarlama ve uygulama şansı verdi.

Etkinliğin temel hedefi dünyanın birçok ülkesinde yapılan bu türden festivalleri ülkemizde de devam ettirmek ve ülkemizin doğal güzelliklerinden faydalanarak alternatif aktiviteler yaratmaktır. “Kumdan Heykel Festivali” sonuncunda yedi jüri üyesinin değerlendirmesiyle en iyi beş gruba plaketleri verildi.

Birbirinden muhteşem kum heykeller yaratan katılımcılar arasında dereceye girenler ise şöyle sıralandı.

CASTEL eseri ile DREAM TEAM, CROCODİLE eseri ile YENİ UMUTLAR, ELEPHAND eseri ile TRAKAT ÜL TAHRİBAT, OCTOBUS eseri ile AHTABOJİ ve THE BİG GORİL eseri ile GORİLLAS ekipleri dereceye giren takımlar oldu.​