İçeriğe git

DAÜ Ünlü Senarist ve Yönetmen Gani Müjde'yi Ağırladı

DAÜ Ünlü Senarist ve Yönetmen Gani Müjde'yi Ağırladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 23. Bahar Festivali kapsamında Türkiye’nin sevilen mizah yazarı, yönetmen, karikatürist, sunucu, senarist ve yazar kişiliğiyle tanınan Gani Müjde öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.

DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide Müjde, başarı öyküsünü anlattı ve espirili kişiliğiyle yaşamından kesitler vererek, gençleri hem bilgilendirdi hem de eğlendirdi. Gani Müjde, DAÜ’yü çok beğendiğine de değinerek, burada eğitim gören gençlerin çok şanslı olduğunu söyledi. Kuzey Kıbrıs’taki anılarını da anlatan Gani Müjde ‘Yahşi Cazibe’adlı oyununu yazdığı dönemlerde Kıbrıs’ta bulunduğunu ve o dönemlerde Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ı da ziyaret etme şansına sahip olduğunu söyledi.

Türkiye’de birçok ilklere imza attığını, farklı dizi projeleri ile adından söz ettirdiğini kaydeden Müjde, Arabesk adlı film ile beyaz perdeye giriş yaptığını, bu alandaki ilk yönetmenliğinin ise 1999 yılında çekmiş olduğu Kahpe Bizans filmi olduğunu dile getirdi. Müjde, hem senarist hem de yönetmen olarak Osmanlı Cumhuriyeti ve Bizans Oyunları filmlerini çekerek izleyiciyle buluşturduğunu da sözlerine ekledi. Gani Müjde, renkli kişiliği ve sahip olduğu pek çok ünvanın arasında kitapları da bulunduğunu belirterek, bunun yanında yazdığı ve katkıda bulunduğu çok sayıda sahne gösterisi olduğunu da söyledi. Gani Müjde ile gerçekleşen söyleşiye gençler büyük ilgi gösterdi.  

Necdet Osam, Gani Müjde

Gani Müjde Rektör Prof. Dr. Osam’ı Ziyaret Etti

Öte yandan ünlü yazar, senarist ve yönetmen Gani Müjde DAÜ’de Rektör Prof. Dr. Necdet Osam’ı da makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü. Rektör Prof. Dr. Osam’dan DAÜ hakkında bilgiler alan Müjde, DAÜ’yü çok beğendiğini ve burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.