İçeriğe git

DAÜ Eğitim Fakültesi Uzman Profesyonellerle Öğrencilerini Bir Araya Getirdi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, DAÜ Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (DAÜ-MİKA) tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Kariyer Günleri etkinliğinin 10’uncusu kapsamında, her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerinin kariyer yolculuklarına katkıda bulunmak amacıyla alanında uzman başarılı profesyonelleri öğrencileriyle buluşturdu. Fakültenin ilk konuğu; eğitimci, spor yazarı, antrenör ve voleybol hakemi Sedat Kılıç oldu. Kılıç, fakülte öğrencilerine sporun hayattaki yeri ve pozitif etkisine dair seminer verdi. Kariyer günleri etkinlikleri kapsamında fakülteyi ziyaret eden bir diğer konuk ise Kıbrıs Doğa Okulları Direktörü Orhan Süslü oldu. Süslü “İnsan Kendinin Yaratıcısıdır” başlıklı seminerinde DAÜ’lü öğrencilerle bir araya geldi. 

Uzman Eğitimcilerle Buluştular

10. Uluslararası Kariyer Günleri etkinlikleri, Eğitimci Sinem Tumburi Tulga’nın konuk olduğu seminer ile devam etti. Bu seminerde Tulga, DAÜ Eğitim Fakültesi öğrencilerine edebiyat eleştirilerinde toplumsal cinsiyetle ilgili bilgi verdi. Etkinliklere konuk olan isimlerden biri de Türk Bankası LTD. İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Burçak Özgen’di. Özgen, DAÜ’lü öğrencilerle bir araya geldiği seminerde, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programı mezunlarının insan kaynakları sektöründeki yerini anlattı. Seminerler bir başka Uzman Psikolojik Danışman olan Girne Üniversitesi Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı Gizem Dağda ile devam etti. Dağda, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik uzmanlarının insan kaynakları alanındaki yeri ve empatiye duydukları ihtiyaç hakkında bilgiler verdi. 

“Kariyer Günü Etkinlikleri Çok Değerli”

10. Uluslararası Kariyer Günleri, DAÜ Eğitim Fakültesi’nde Özel Eğitim Bölümü öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen seminerler ile devam etti. Bu seminerlere Uzman Eğitimciler Yunus Polatoğlu ile Esra Polatoğlu konuk oldu. Konuklar özel eğitim alanında iş ve meslek hayatına ışık tutan seminerde fakülte öğrencileriyle bir araya geldi. Etkinlikler, Biyolog ve Çevre Eğitimi Uzmanı Doç. Dr. Nazım Kaşot’un “Erken Çocukluk Eğitiminde Çevre Eğitimi” başlıklı semineri ile sona erdi. DAÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri, bu tür etkinliklerin, geleceklerini planlama ve kariyerlerinde karşılaşabilecekleri zorluklarla nasıl mücadele edebilecekleri konusunda bilgilendirici olduğunu ifade ederek, kariyer günleri etkinliklerinin öğrenciler için önemine işaret ettiler.