Deutsch Pусский العربية فارسی English
İçeriğe Git Sitede Arama Yap Deutsch Pусский العربية فارسی English
Doğu Akdeniz Üniversitesi

DAÜ Giriş ve Burs Sınavı Birincileri

2019 Birincileri

Sevil Karaderi

Sevil Karaderi

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Görsel Yetenek (GY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 920
Kazandığı Program: Psikoloji

Ege Su Ergüven

Ege Su Ergüven

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Puanı: 885
Kazandığı Program: Mütercim Tercümanlık

Çağrı Korkmazer

Çağrı Korkmazer

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Puanı: 887,5
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararasi Ortak Tıp Programı

İldem Gökşan

İldem Gökşan

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 644
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği (Türkçe)

Mustafa Alnar

Mustafa Alnar

Namık Kemal Lisesi
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 709
Kazandığı Program: Spor Bilimleri (Türkçe)

Tuğra Tolga Baki

Tuğra Tolga Baki

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Puanı: 862,5
Türkçe – Sosyal (TS) Puan Türü Birincisi
Puanı: 793,5
Kazandığı Program: Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

2018 Birincileri

Nurefşan Kahveci

Türkiye'den Mezun
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Puanı: 861.00
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

Sezgin Kaçmaz

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Puanı: 728.50
Görsel Yetenek (GY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 794.00
Kazandığı Program: Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Eda Kutlar

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi
Türkçe - Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi
Puanı: 690.00
Kazandığı Program: Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Demirhan Tunç

Türkiye'den Mezun
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Puanı: 716.00
Kazandığı Program: İngilizce Öğretmenliği

Sevgi Başar

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 648.00
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği

Arda Kahraman

Yakın Doğu Koleji
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 716.00
Kazandığı Program: Turizm ve Otel İşletmeciliği

2017 Birincileri

Ahmet Harper

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Puanı: 920.00
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

Pelinsu Hakalmaz

Girne 19 Mayıs Türk Maarif Koleji
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Puanı: 816.00
Türkçe – Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi
Puanı: 775.50
Kazandığı Program: Hukuk

Bilge Gökşin Erdönmez

Türkiye’den Mezun
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Puanı: 751.00
Kazandığı Program: Mütercim Tercümanlık

Yıltan İnsel

Lefkoşa Türk Lisesi
Görsel Yetenek (GY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 804.00
Kazandığı Program: İç Mimarlık (Türkçe)

Havva Zeybek

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 781.00
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği

Atila Özfaris

Yakın Doğu Koleji
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 719.00
Kazandığı Program: Psikoloji (Türkçe)

2016 Birincileri

Soykan Uzun

Soykan Uzun

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Türkçe – Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

Atacan Deniz Öncü

Atacan Deniz Öncü

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program: Bilgisayar Mühendisliği

Oğuzhan Kanat

Oğuzhan Kanat

Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi
Görsel Yetenek – 1 (GY-1) Puan Türü Birincisi

Mustafa Güççük

Mustafa Güççük

Namık Kemal Lisesi
Görsel Yetenek – 2 (GY-2) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program : Hemşirelik

Naziyet Bafkanlı

Naziyet Bafkanlı

Namık Kemal Lisesi
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği

Veli Yürükoğulları

Veli Yürükoğulları

Değirmenlik Lisesi
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program: Spor Bilimleri


2015 Birincileri

Ertan Arter

Gazimağusa Türk Maarif Koleji

Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Türkçe – Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

İrem İlay Köse

Gazimağusa Türk Maarif Koleji

İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Görsel Yetenek – 1 (GY-1) Puan Türü Birincisi
Görsel Yetenek – 2 (GY-2) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Mimarlık

Yalın Boyacıoğlu

19 Mayıs Türk Maarif Koleji

Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Müzik Öğretmenliği

Aral Bayraktar

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Spor Bilimleri

Melis Üretken

Özel Yakın Doğu Koleji

Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Spor Bilimleri


2014 Birincileri

Emine Meltem

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
MF Puanı: 899.00
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
TM Puanı: 863.00
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

Ümit Aydın

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Türkçe – Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi
TS Puanı: 815.00
Kazandığı Program: Eczacılık (%50 Burslu)

Fatma Buğur

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
İD Puanı: 664.00
Kazandığı Program : Mütercim Tercümanlık (%100 Burslu)

Ulviye Savaş

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi
Görsel Yetenek – 1 (GY – 1) Puan Türü Birincisi
GY – 1 Puanı: 692.00
Görsel Yetenek – 2 (GY – 2) Puan Türü Birincisi
GY – 1 Puanı: 669.50
Kazandığı Program : Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%25 Burslu)

Deniz Amcazade

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
MY Puanı: 577.50
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği (%100 Burslu)

Özalp Ürüncüoğlu

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
SY Puanı: 721.50
Kazandığı Program: Spor Bilimleri (%100 Burslu)