İçeriğe git

DAÜ ve İş Kadınları Derneği Arasında Protokol İmzalandı

DAÜ ve İş Kadınları Derneği Arasında Protokol İmzalandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İş Kadınları Derneği’nin (İKD) ortak projesi olan “Kadın Emeğinin Ekonomiye Kazandırılması” projesinin eğitim kısmında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden (DAÜ) destek alımı için 4 Haziran 2015 günü, DAÜ ve İKD arasında protokol imzalandı.

DAÜ Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Sözen ve İKD başkanı Semral Erel’in imzaladığı protokol kapsamında eğitimler DAÜ Kadın Araştırmaları Merkezi (KAEM) ve DAÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİMER) tarafından verilecektir. Bu proje ile öncelikle kadın üretkenliği konusunda bir farkındalık oluşturmak daha sonra kadın girişimciliğin artırılması suretiyle kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması amaçlanmaktadır.

İKD Başkanı Semral Erel, bu projenin özel sektör ve kamunun ilk dayanışması olduğunu ifade ederek eğitimlerin 6 farklı bölgede 200’den fazla katılımcıya verileceğini kaydetti. Eğitimler sayesinde bilgi, tecrübe ve farkındalığın artırılacağına değinen Erel, DAÜ ile işbirliği gerçekleştirmekten ötürü duyduğu mutluluğu da sözlerine ekledi. DAÜ Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Sözen de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İKD’nin kadın emeğini ekonomiye kazandırılması projesinde DAÜ’nün topluma hizmet prensibi çerçevesinde 2 farklı merkezi tarafından 200 kişiye eğitim vereceğini dile getiren Prof. Dr. Sözen, “Böyle bir projenin içerisinde yer almak gurur vericidir.” ifadelerini kullandı.  

DAÜ - KAEM eğitimlerde kadın üretkenliği ve kadın emeğinin israfının önlenmesi ile girişimcilik konularında farkındalık yaratacaktır.  DAÜ – GİMER ise KKTC’de iş kurma, kredi ve hibe imkanları ve iş planı hazırlama konularında katılımcılara bilgiler verecektir.

Size Ulaşalım Sorularınızı Cevaplayalım