Deutsch Pусский العربية فارسی English
İçeriğe Git Sitede Arama Yap Deutsch Pусский العربية فارسی English

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Ön Lisans Programı

Derece: A.A.S.
Süre (Yıl): 2
Eğitim Dili: İngilizce

Ders Programı

Ders Kodu Ders Adı Dönem Kredi Ders Saati (saat/hafta) Lab (saat/hafta) Uygulama (saat/hafta) ECTS
Dönem 1
CAVI101 Ulaştırma Sektörüne Giriş
Bu dersin amacı, ulaştırma endüstrisinde kullanılan terminolojileri, kavramları, prosedürleri ve en son eğilimleri anlamayı amaçlamaktadır. Sektör genel olarak tanımlanacak ve nakliye sektörünün diğer sektörlerle nasıl ilişkili olduğu ve diğer sektörlerle nasıl ilişkili olduğu konusunda açıklamalar yapılacaktır.
1 3 3 - -
CAVI103 Sivil Havacılık Esasları
Bu dersin amacı, öğrencileri havacılık kültürünü sağlamak ve öğrencilerini havacılık terminolojisi konusunda bilgilendirmektir.
1 3 3 - -
CAVI115 Sivil Havacılık Kabin Hizmetlerine Giriş
Öğrencilere, kabin hizmetleri, kabin ekibinin görev ve sorumlulukları, kabin hizmeti mevzuatı ve kabin hizmetleri uygulamaları ile ilgili kavramlar ve ilişkiler hakkında bilgi vermek amaçlanmaktadır.
1 3 3 - -
TGER117 Turizm ve Rekreasyon Endüstrisi için Temel Almanca - I 1 3 3 1 -
ENGL191 İngilizce'de İletişim - I
ENGL191 birinci sınıf akademik İngilizce dersidir. Avrupa Ortak Dil Öğretim Politikası?nda (CEFR) belirtildiği gibi ENGL191 dersi öğrencilerin İngilizce seviyelerinin B1+ seviyesinde ilerletmeleri için düzenlenmiştir. Ders, kritik düşünme ile dil becerilerini birleştirir ve IQ online gibi eğitim teknolojilerinin kullanımını sağlayarak daha etkili bir dil öğrenimini sağlamayı hedefler. Bu dersin amacı öğrencilerin bilgilerini ve akademik konuşmanın farkındalığını, dil yapılarını ve kelime dağarcığını pekiştirmektir. Bu ders başlıca, akademik ortamlarda yazma, konuşma becerileri, okuma becerileri ve genelde çalışma becerilerinin geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşır.
1 3 3 1 -
ENGL181 Akademik İngilizce - I
ENGL181 birinci sınıf akademik İngilizce dersidir. Avrupa Ortak Dil Öğretim Politikası?nda (CEFR) belirtildiği gibi ENGL181 dersi öğrencilerin İngilizce seviyelerinin B1+ seviyesinde ilerletmeleri için düzenlenmiştir. Ders, kritik düşünme ile dil becerilerini birleştirir ve IQ online gibi eğitim teknolojilerinin kullanımını sağlayarak daha etkili bir dil öğrenimini sağlamayı hedefler. Bu dersin amacı öğrencilerin bilgilerini ve akademik konuşmanın farkındalığını, dil yapılarını ve kelime dağarcığını pekiştirmektir. Bu ders başlıca, akademik ortamlarda yazma, konuşma becerileri, okuma becerileri ve genelde çalışma becerilerinin geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşır.
1 3 5 1 -
TUSL181 İkinci Dil Olarak Türkçe 1 2 2 - -
HIST280 Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi 1 2 2 - -
Dönem 2
CAVI102 İkram ve Servis Hizmetleri 2 3 3 - -
NURS104 Temel İlk Yardım 2 2 2 - -
THRM116 Dünya Turizm Destinasyonları
Bu derste öğrencilere seyahat indüstrisi ile ilgili kavramlar ve coğrafik bilgiler öğretilecektir. Coğrafi kaynaklar, doğal ve tarihi güzellikler ile ekoturizim, lüks seyahat, konaklama ve yeme-içme ağırlıklı destinasyonlar dersin kapsamında yer almaktadır
2 3 3 - -
TGER118 Turizm ve Rekreasyon Endüstrisi için Temel Almanca - II 2 3 3 1 -
ENGL192 İngilizce'de İletişim - II
ENGL192 birinci sınıf ikinci donem akademik İngilizce dersidir. Avrupa Ortak Dil Öğretim Politikasında (CEFR) belirtildiği gibi ENGL 182 dersi öğrencilerin İngilizce seviyelerinin B2 seviyesinde ilerletmeleri için düzenlenmiştir. Ders, kritik düşünme ile dil becerilerini birleştirir ve IQ Online gibi eğitim teknolojileri kullanılarak daha etkili öğrenimin sağlanmasını hedefler. Bu dersin amacı öğrencilerin bilgilerini ve akademik konuşmanın farkındalığını, dil yapılarını ve kelime dağarcığını pekiştirmektir. Bu ders başlıca, akademik ortamlarda yazma, konuşma becerileri, okuma becerileri ve genelde çalışma becerilerinin geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşır.
2 3 3 - 1
ENGL182 Akademik İngilizce - II
ENGL182 birinci sınıf ikinci donem akademik İngilizce dersidir. Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Kriterlerinde (CEFR) belirtildiği gibi ENGL182 dersi öğrencilerin İngilizce seviyelerinin B2 seviyesinde ilerletmeleri için düzenlenmiştir. Ders, kritik düşünme ile dil becerilerini birleştirir ve IQ Online gibi eğitim teknolojileri kullanılarak daha etkili öğrenimin sağlanmasını hedefler. Bu dersin amacı öğrencilerin bilgilerini ve akademik konuşmanın farkındalığını, dil yapılarını ve kelime dağarcığını pekiştirmektir. Bu ders başlıca, akademik ortamlarda yazma, konuşma becerileri, okuma becerileri ve genelde çalışma becerilerinin geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşır.
2 3 5 1 -
THRM150 Seminer - I
Bu derste öğrenciler turizm ve otelcilik ile ilgili seminerlere katılırlar.
2 Kredisiz - - -
THRM191 Haftalık İş Deneyimi - I 2 Kredisiz - - -
Dönem 3
CAVI100 Sektör Stajı 3 Kredisiz - - -
CAVI211 Diksiyon ve Anons 3 2 2 - -
CAVI203 Temel Uçuş Bilgileri 3 3 3 - -
CAVI217 Nezaket ve Sosyal Davranış Kuralları 3 2 2 - -
TENG217 Turizm ve Rekreasyon Endüstrisi için İngilizce - I 3 3 3 - -
CAVI209 Havacılıkta Emniyet Kuralları ve Usulleri 3 3 3 - -
THRM291 Haftalık İş Deneyimi - II 3 Kredisiz - - -
Dönem 4
CAVI204 Ekip Kaynak Yönetimi 4 3 3 - -
CAVI214 Temel Meteoroloji 4 3 3 - -
CAVI206 Havacılıkta Müşteri İlişkileri Yönetimi 4 3 3 - -
TENG218 Turizm ve Rekreasyon Endüstrisi için İngilizce - II 4 3 3 1 -
CAVI208 Yolcu Hizmetleri 4 3 3 - -