İçeriğe git

Suat Kılıç DAÜ'deydi

Suat Kılıç DAÜ'deydi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı Fikir ve Münazara Kulübü tarafından organize edilen  “Gençlerin Siyasetteki Yeri” konulu söyleşi Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Eski Bakanı ve Ak Parti Milletvekili Suat Kılıç’ın katılımı ile 9 Nisan 2015 Perşembe günü, saat 14:30’da, DAÜ Aktivite Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sabah saatlerinde ülkeye gelen Kılıç, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın kabrini ziyaret ettikten sonra, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i makamında ziyaret etti. Ardından Arter ile birlikte Gazimağusa Kaleiçi’ni gezerek esnafla sohbet eden Kılıç, geziden sonra Arter, DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam, DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Derviş Ekşici ve Fikir ve Münazara Kulübü öğrencileri ile birlikte öğle yemeği yedi. Öğle yemeğinin ardından ise “Gençlerin Siyasetteki Yeri” konulu söyleşiye katılan Kılıç’ı DAÜ Aktivite Salonu’nda kalabalık bir öğrenci topluluğu karşıladı. Öğrenciler tarafından organize edilen söyleşiye katılmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıç, gençlerin siyasetteki yerini belirlemek için siyasetin gençlerdeki yerinin önemli olduğu kaydetti. Hava, su ve toprağa ihtiyaç duyulduğu kadar çok farklı görüşlerin de bir birine ihtiyacı olduğunu vurgulayan Kılıç, insanların bir fikre sahip olmasının önemini vurguladı. “Fikri olmayan biriyle münazara edemezsiniz, fikir yoksa sorun vardır.” ifadelerini kullanan Kılıç, siyasette ötekileştirme ve nefret duygusunun olmaması gerektiğini ifade etti.

Söyleşinin sonunda günün anısına DAÜ Fikir ve Münazara Kulübü tarafından Suat Kılıç’a plaket takdim edildi. Söz konusu söyleşinin ardından ise DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam ve Rektör Yardımcıları ile Rektörlük Makamı’nda biraraya gelen Kılıç, burada olmanın mutluluk verici olduğunu ifade etti. Kılıç, DAÜ kampüsü içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurtları ve camii inşaatı ile Gazimağusa’da ESKAD Merkezi’ni de ziyaret etti.