Deutsch Pусский العربية فارسی English
İçeriğe Git Sitede Arama Yap Deutsch Pусский العربية فارسی English
DAÜ’nün Geleneksel "Uluslararası Gece"si Renkli Görüntülere Sahne Oldu

DAÜ’nün Geleneksel "Uluslararası Gece"si Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcılığı’na bağlı Uluslararası Merkez tarafından kültürler arası iletişimi ve etkileşimi güçlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen “Uluslararası Gece”, 17 Mart 2014 Pazartesi günü, saat 20:00’de, DAÜ Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Söz konusu gecede DAÜ’de öğrenim görmek üzere 85 farklı ülkeden gelen öğrenciler geleneksel kıyafetleriyle kendi kültürlerini tanıttılar. Oldukça renkli bir ortamda biraraya gelen öğrencilerin kaynaştığı gecede 40’a yakın stant kurularak çeşitli tanıtım aktiviteleri gerçekleştirildi. Öğrencilerin kendi ülkelerine özgü yemek kültürlerini de tanıttığı gecede kültürel ve yerel dans gösterilerinin yanısıra geceye renk katan defile, müzikal ve şarkı etkinlikleri de gerçekleştirildi. Gecede Kıbrıs Halk Dansları Gösterisi, Rusya Geleneksel Dans Gösterisi, Çin Geleneksel Dans Gösterisi, Tajikistan Dans Gösterisi, Nijerya Geleneksel Dans Gösterisi, Afrika Dans Gösterisi, Kırgızistan Geleneksel Dans Gösterisi, Suriye Drama Gösterisi, Türk Halk Dansları Gösterisi, Salsa Show, Nijerya Müzik Performansı, Filistin Geleneksel Dans Gösterisi, Rusya Dans Gösterisi, Azerbaycan Geleneksel Dans Gösterisi, Nijerya ve Sudan Dans Gösterisi gibi birçok ülkeye ait dans gösterileri ve müzik performansları yer aldı.

Katılımın oldukça yoğun olduğu geceye DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak, Uluslararası İlişkiler ve İdari İşlerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Majid Hashemipour, Öğrenci İşleri ve Bilişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa K. Uyguroğlu ile birçok dekan, akademik ve yönetsel personel de katıldı.

Etiketler