İçeriğe git

DAÜ Turizm Fakültesi Avrupa Otelcilik ve Turizm Okulları Birliği (AEHT) Yarışmalarına Katılıyor

DAÜ Turizm Fakültesi Avrupa Otelcilik ve Turizm Okulları Birliği (AEHT) Yarışmalarına Katılıyor

Londra’da Düzenlencek Avrupa Otelcilik ve Turizm Okulları Birliği (AEHT) Yarışmaları’nda Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’tan ilk kez Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi yarışacak.

DAÜ Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu üyesi olduğu Avrupa Otelcilik ve Turizm Okulları Birliği (AEHT) tarafından yüzlerce kişinin katılımıyla 23 – 28 Ekim 2016 tarihleri arasında Docklands Academy London (DAL) ev sahipliğinde İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek olan yarışmalara ve yıllık genel kurula katılıyor.

Avrupa'nın geniş çaplı turizm organizasyonlarından olan ve 44 ülkenin temsil edildiği 29’uncu AEHT konferansında, yüzlerce katılımcıyla turizm ve gastronomi konuları ele alınacak. AEHT, otelcilik ve turizm okulları arasında iletişim ve değişimleri teşvik etmek, okullar ve işletmeler arasında köprü kurmak ve iletişim ağlarını geliştirmek amacını taşımaktadır. Etkinlik kapsamında, turizm öğrencileri arasında düzenlenecek yarışmalarda dereceye girenlere de çeşitli hediyeler verilecek.

https://www.facebook.com/154036407950395/videos/1261246700562688/

Prof.Dr. Hasan Kılıç : Katılımı öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri ve tanıtım için önemli bir fırsat olarak görüyoruz

DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç, AEHT konferansında DAÜ’yü ve Kuzey Kıbrıs’ı en iyi şekilde temsil edeceklerini ve bu konuda tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirtti. Prof. Dr. Kılıç, turizm, mutfak sanatları ve pastacılık alanlarındaki yarışmalara katılacaklarını, bu etkinlik sayesinde Avrupa’da turizm ve konaklama işletmeciliği eğitimi veren birçok okul ile temas etmek ve ayrıca DAÜ Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu’nun eğitim kalitesini göstermek hem üniversite hem de ülkemizin tanıtımı açısından kendilerine çok fırsatlar tanıyacağının altını çizdi.

Çeşitli seminerler ve çalışma gruplarını da içeren konferans süresince, DAÜ Turizm Fakültesi öğretim elemanları, yarışmalarda yer almanın yanı sıra, Avrupa Otelcilik ve Turizm Okulları Birliği yönetim kurulu üyesi olarak genel kurul toplantısına katılacak, üniversite ve fakülte ile Kuzey Kıbrıs hakkında yönetim ve genel kurul üyelerini bilgilendirecek ve birliğin projelerine ilişkin çalışmalar içerisinde yer alacak.

Size Ulaşalım Sorularınızı Cevaplayalım