İçeriğe git

DAÜ'lüler, Minik Bedenleri Mutlu Etmek İçin Geldiler

DAÜ'lüler, Minik Bedenleri Mutlu Etmek İçin Geldiler

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Toplumsal Duyarlılık Merkezi çatısı altında faaliyet gösteren Genesis IMC Ajans, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. 1 – 7 Nisan Dünya Kanser Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, öğrenciler, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’nde tedavi gören çocukları ziyaret ettiler.

DAÜ, Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Toplumsal Duyarlılık Projeleri Koordinatörü öğretim görevlisi Mutlu Soykurt ile gönüllü olarak bu projede yer alan Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu okutmanlarından Hatice Güneş koordinatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’ndeki çocuklar ziyaret edildi. DAÜ’lü İletişimciler çocukları eğlendirmek amacıyla çocuklarla birlikte masallar okuyup, minikleri neşelendirmek için palyaço gösterisi yaptılar. Etkinlikte ayrıca çocuklara Billy’s Party House sahibi Bilay Özgök tarafından hediye edilen kahraman kostümleri armağan edildi. 

Etkinliğin ilerleyen dakikalarında, DAÜ Müzik Öğretmenliği Programı öğrencilerinden Dilara Gürtaş, Gizem Geleş ve DAÜ Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü öğrencisi Hasan Tahsildaroğulları gitar ve yan flüt eşliğinde çocuklara küçük bir müzik dinletisi yaptı.

Yapılan etkinlik için görüşlerini dile getiren aileler, “Böyle anlamlı bir ziyaret hem bizleri, hem de çocuklarımızı çok mutlu etti. Gençleri böyle etkinliklerde görmek çok güzel. Çocuklarımızın mutlu olmaya çok ihtiyaçları var” dediler.

Etkinlik hakkında görüşlerini dile getiren Soykurt ise, bu tarz etkinliklerin her zaman yapılacağının müjdesini verdi ve duyarlılık göstermek isteyen herkesi çocuklara destek olmaya çağırdı.