İçeriğe git

Ünlü Gitar Yapımcısı Orhan Ümmetler DAÜ’de Öğrencilerle Buluştu

Ünlü Gitar Yapımcısı Orhan Ümmetler DAÜ’de Öğrencilerle Buluştu

Luthier (Telli müzik aletleri yapımcısı) Orhan Ümmetler, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Öğretmenliği Programı öğrencileri ile biraraya geldi.

Telli müzik aleti yapımcısı olmasının yanısıra, müzik aleti onarım ve bakımlarını da yapan Luthier Ümmetler; gitar yapımı, bakımı ve onarımı hakkında bir seminer verdi. Seminerde gitar yapım malzemelerinden ünlü gitar yapımcılarına, gitarın bakımından korunmasına kadar çok çeşitli bilgiler veren Ümmetler, en son yapmış olduğu sedir gitarı da katılımcılara tanıttı.

Nisan ayında Bursa’da yapılacak olan Uluslararası Nilüfer Gitar Yarışması’na birincilik ödülü olarak gitar hazırlayan Ümmetler, ayrıca 2. Uluslararası İstanbul Gitar Festivali’nde de bir seminer verecek. DAÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nü ziyaretinin ardından, gençlerin öğrenmeye karşı duydukları istekten çok memnun olduğunu belirten Ümmetler, etkinliğin gerçekleşmesine katkı koyan tüm öğretim üyelerine teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Başak Gorgoretti tarafından Ümmetler’e çiçek takdim edildi.