İçeriğe git

Bütünleme Başvuru Süreci

Bütünleme Başvuru Süreci

Sevgili Öğrenciler,

Harf notlarının açıklandığı bu günde başarı durumunuza bağlı olarak bütünleme sınavı/ları almak isteyebileceğiniz düşüncesiyle sizlere bütünleme sınavları (Sınav ve Değerlendirme Yönetmeliği Madde 8: http://mevzuat.emu.edu.tr/5-1-4-Yonetmelik-SinavveDegerlendirme.htm) ile ilgili bazı hatırlatmalar yapmanın yararlı olacağını düşünmekteyim.

Bütünleme sınavlarına, “NG” alınmış dersler, mimari tasarım stüdyo dersleri, mezuniyet projeleri, öğretmenlik uygulaması, staj dersleri hariç olmak üzere, 2020-21 Akademik Yılı Güz dönemi sonu itibarı ile “D-” veya “F” almış olduğunuz derslerden veya tamamlamış olduğumuz Güz Dönemi sonu itibarıyla uyarı almış, sınamalı veya başarısız durumda olmanız koşuluyla diğer dersler için de katılabilirsiniz.

Bütünleme sınav başvuruları veya bütünleme başvuru iptalleri 11 Şubat 2021 saat 09.00 ‘ dan, 15 Şubat 2021 saat 17.00’ye kadar sadece portalınızdan online olarak yapılabilecektir. Ayrıca, sınav düzenini bozacağından online başvuru süresi haricinde bütünleme sınav kaydı/iptali yapılmayacaktır. Kayıtlı olup sınava katılmamanızın ilgili dersten başarısız olmanıza neden olabileceğini hatırlatır, sınavlarınızda başarılar ve sağlık içinde iyi bir ara tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Hüseyin AKTUĞLU

Rektör Yardımcısı

Öğrenci İşleri