İçeriğe git

Lala Mustafa Paşa (LMP) Spor Sarayı

DAÜ Spor İşleri Müdürlüğü, sporun tüm branşlarında öğrencilerimize ve bölge insanına hizmet vermektedir.

Lala Mustafa Paşa (LMP) Spor Sarayı binasında bulunan en son sistem modern ekipmanlar ile donatılmış ve 6 gün hizmete devam eden stüdyoları, uzman kadrosu ve makul üyelik aidatlarıyla kapasitesinin üzerine çıkarak hizmet sunmaktadır. Salonumuz içinde bulunan Masa Tenisi salonu 6 gün boyunca ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

  • CARDIO merkezi
  • FITNESS merkezi
  • TRX stüdyosu
  • SPIN BIKE stüdyosu
  • AEROBIC-PLATES-BOSU

Açıkhava Spor Alanları

  • Halı Sahalar
  • Basketbol Sahaları
  • Tenis Kortları

Halı sahalarımızdan faydalanmak için LMP Danışma ofisinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Açık Basketbol sahalarımız ücretsiz olup , tenis kortlarımız LMP Danışma veya Tenis kortlarından ücret karşılığı kiralanarak gece ve gündüz hizmete açıktır.

Kapalı Spor Alanları

LMP Spor Sarayı içerisinde 3 adet SQUASH salonu ve JUI-JITSU stüdyomuzda öğrencilerimizin hizmetindedir. Yaklaşık 3500 kişi kapasiteli spor salonumuz tüm salon sporlarına uluslararası boyutta hizmet vermektedir. İçerisinde tartan atletizm pisti ve çim futbol sahası bulunan stadyum öğrencilerimizin ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Ülke sporunda da misyon üstlenen Müdürlüğümüz, Voleybol, Basketbol, Atletizm, Tenis, Hentbol, Bilardo, Satranç, Güreş, Bisiklet , Masa tenisi, Triatlon, Futbol tenisi branşlarında ulusal liglerde mücadele etmektedir. Liglerde mücadele eden takımlarımızda yer alan öğrencilerimiz burs alarak eğitim ve öğretimlerine devam etmektedirler. Bunlara ek olarak, Üniversiteler arası turnuva ve liglerde mücadele eden Kriket, Bowling, Darts, Yüzme, Futsal, Futbol takımlarımızda bulunmaktadır.

Öğrenciler üniversite içi veya profesyonel branşlarda spor yapmak için müdürlüğümüze gelip bilgi alabilirler.

İletişim

Adres:
Spor İşleri Müdürlüğü,

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, 99628, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 630 2302
Faks: +90 392 630 2319
E-posta: spor@emu.edu.tr
Web: spor.emu.edu.tr