Deutsch Pусский العربية فارسی English
İçeriğe Git Sitede Arama Yap Deutsch Pусский العربية فارسی English
Doğu Akdeniz Üniversitesi

Rektör'ün Öğrencilere Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Yaşamınızın önemli ve heyecan verici bir dönemecine geldiniz. Seçtiğiniz meslekte başarılı ve iyi bir kariyer sahibi olabilmek için kaliteli, nitelikli ve evrensel normlar çerçevesinde bir eğitim almalısınız. Bu nedenle, sizi mesleğinizde başarılı kılacak, doğru üniversiteyi seçmek çok önemlidir. Yapacağınız tercih, bundan sonraki yaşamınıza yön verecek, hatta geleceğinizi belirleyecektir.

Bu kritik karar aşamasında Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni (DAÜ) daha yakından tanımanıza olanak vermek için bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.DAÜ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 1979 yılından beri eğitim veren bir devlet üniversitesidir. Üniversitemizin tüm programları YÖK
tarafından tanınmaktadır. Ayrıca bir çok programımız uluslararası kuruluşlar tarafından da akredite edilmiştir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İngiltere Merkezli bağımsız bir araştırma kurulu olan Times Higher Education’ın (THE) 2017-18 yılında yaptığı değerlendirmede KKTC’den listeye giren tek üniversitedir. Türkiye’den 23 üniversitenin yer aldığı değerlendirmede üniversitemiz 601-800 bandında yer almıştır. Üniversitemiz ayrıca QS tarafından yapılan değerlendirmede Eğitim-Öğretim, Tesisler ve İmkanlar Uluslararasılık, Farklılıklara Saygı alanında 5 üzerinden 5 yıldız almıştır. Üniversitemizde 106 farklı ülkeden 20 bin öğrenci eğitim görmektedir.

Toplam öğrenci nüfusunun yaklaşık % 43’ünü oluşturan uluslararası öğrenciler sayesinde İngilizce konuşma becerinizi geliştirirken, başka yeni diller de
öğrenebileceksiniz.Paylaştığım bilgiler ışığında sizleri, sevgi, huzur, güven, özgürlük ve hoşgörü dolu bir ortamda öğrenim görmeye, mezuniyet sonrasında özlemle anacağınız bir eğitim yaşamı için Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne, ikinci adresinize davet ediyorum. Görüşmek ümidiyle..

Prof. Dr. Necdet OSAM
Rektör