İçeriğe git

DAÜ Giriş ve Burs Sınavı Birincileri

2020 Birincileri

Gülrem Gürbüzer

Gülrem Gürbüzer

19 Mayıs Türk Maarif Koleji
Matematik-Fen Bilimleri ( MF ) Puan Türü Birincisi
Puanı: 914.500
Kazandığı Program: Doğu Akdeniz Üniversitesi – Marmara Üniversitesi Ortak Tıp Programı

Cemran Türkoğulları

Cemran Türkoğulları

TED Koleji
Lise Başarı Puanı ( LBP ) Puan Türü Birincisi
Puanı: 10.00
Kazandığı Program: Moleküler Biyoloji ve Genetik

Sarp Kargı

Sarp Kargı

Levent Koleji
Lise Başarı Puanı ( LBP ) Puan Türü Birincisi
Puanı: 10.00
Kazandığı Program: Fizik

Ayten Sönmezoğlu

Ayten Sönmezoğlu

Lefkoşa Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi
Müzik Puan Türü ( MP ) Puan Türü Birincisi
Puanı: 9.61
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği

Hatice Margili

Hatice Margili

Bület Ecevit Anadolu Lisesi
Spor Puan Türü ( SP ) Puan Türü Birincisi
Puanı: 8.61
Kazandığı Program: Egzersiz ve Spor Bilimleri

2019 Birincileri

Sevil Karaderi

Sevil Karaderi

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Görsel Yetenek (GY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 920
Kazandığı Program: Psikoloji

Ege Su Ergüven

Ege Su Ergüven

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Puanı: 885
Kazandığı Program: Mütercim Tercümanlık

Çağrı Korkmazer

Çağrı Korkmazer

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Puanı: 887,5
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararasi Ortak Tıp Programı

İldem Gökşan

İldem Gökşan

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 644
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği (Türkçe)

Mustafa Alnar

Mustafa Alnar

Namık Kemal Lisesi
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 709
Kazandığı Program: Spor Bilimleri (Türkçe)

Tuğra Tolga Baki

Tuğra Tolga Baki

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Puanı: 862,5
Türkçe – Sosyal (TS) Puan Türü Birincisi
Puanı: 793,5
Kazandığı Program: Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

2018 Birincileri

Nurefşan Kahveci

Türkiye'den Mezun
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Puanı: 861.00
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

Sezgin Kaçmaz

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Puanı: 728.50
Görsel Yetenek (GY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 794.00
Kazandığı Program: Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Eda Kutlar

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi
Türkçe - Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi
Puanı: 690.00
Kazandığı Program: Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Demirhan Tunç

Türkiye'den Mezun
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Puanı: 716.00
Kazandığı Program: İngilizce Öğretmenliği

Sevgi Başar

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 648.00
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği

Arda Kahraman

Yakın Doğu Koleji
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 716.00
Kazandığı Program: Turizm ve Otel İşletmeciliği

2017 Birincileri

Ahmet Harper

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Puanı: 920.00
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

Pelinsu Hakalmaz

Girne 19 Mayıs Türk Maarif Koleji
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Puanı: 816.00
Türkçe – Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi
Puanı: 775.50
Kazandığı Program: Hukuk

Bilge Gökşin Erdönmez

Türkiye’den Mezun
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Puanı: 751.00
Kazandığı Program: Mütercim Tercümanlık

Yıltan İnsel

Lefkoşa Türk Lisesi
Görsel Yetenek (GY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 804.00
Kazandığı Program: İç Mimarlık (Türkçe)

Havva Zeybek

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 781.00
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği

Atila Özfaris

Yakın Doğu Koleji
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
Puanı: 719.00
Kazandığı Program: Psikoloji (Türkçe)

2016 Birincileri

Soykan Uzun

Soykan Uzun

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Türkçe – Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

Atacan Deniz Öncü

Atacan Deniz Öncü

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program: Bilgisayar Mühendisliği

Oğuzhan Kanat

Oğuzhan Kanat

Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi
Görsel Yetenek – 1 (GY-1) Puan Türü Birincisi

Mustafa Güççük

Mustafa Güççük

Namık Kemal Lisesi
Görsel Yetenek – 2 (GY-2) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program : Hemşirelik

Naziyet Bafkanlı

Naziyet Bafkanlı

Namık Kemal Lisesi
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği

Veli Yürükoğulları

Veli Yürükoğulları

Değirmenlik Lisesi
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
Kazandığı Program: Spor Bilimleri


2015 Birincileri

Ertan Arter

Gazimağusa Türk Maarif Koleji

Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
Türkçe – Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Marmara Üniversitesi - Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

İrem İlay Köse

Gazimağusa Türk Maarif Koleji

İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
Görsel Yetenek – 1 (GY-1) Puan Türü Birincisi
Görsel Yetenek – 2 (GY-2) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Mimarlık

Yalın Boyacıoğlu

19 Mayıs Türk Maarif Koleji

Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Müzik Öğretmenliği

Aral Bayraktar

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Spor Bilimleri

Melis Üretken

Özel Yakın Doğu Koleji

Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi

Kazandığı Program:
Spor Bilimleri


2014 Birincileri

Emine Meltem

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü Birincisi
MF Puanı: 899.00
Türkçe – Matematik (TM) Puan Türü Birincisi
TM Puanı: 863.00
Kazandığı Program: Marmara Üniversitesi Uluslararası Ortak Tıp Programı

Ümit Aydın

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
Türkçe – Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü Birincisi
TS Puanı: 815.00
Kazandığı Program: Eczacılık (%50 Burslu)

Fatma Buğur

Lefkoşa Türk Maarif Koleji
İngilizce Dil (İD) Puan Türü Birincisi
İD Puanı: 664.00
Kazandığı Program : Mütercim Tercümanlık (%100 Burslu)

Ulviye Savaş

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi
Görsel Yetenek – 1 (GY – 1) Puan Türü Birincisi
GY – 1 Puanı: 692.00
Görsel Yetenek – 2 (GY – 2) Puan Türü Birincisi
GY – 1 Puanı: 669.50
Kazandığı Program : Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%25 Burslu)

Deniz Amcazade

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
Müzik Yetenek (MY) Puan Türü Birincisi
MY Puanı: 577.50
Kazandığı Program: Müzik Öğretmenliği (%100 Burslu)

Özalp Ürüncüoğlu

Gazimağusa Türk Maarif Koleji
Spor Yetenek (SY) Puan Türü Birincisi
SY Puanı: 721.50
Kazandığı Program: Spor Bilimleri (%100 Burslu)

Formu Doldurun, Sizi Arayalım