İçeriğe git

Skip Hoca DAÜ’lü Öğrencilerin Fotoğrafları İle Ruh Buldu

Skip Hoca DAÜ’lü Öğrencilerin Fotoğrafları İle Ruh Buldu

Wilbert Skip Norman’ın asistanı ve öğrencisi olan DAÜ İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Mert Yusuf Özlük’ün öğrencileri, İleri Düzey Fotoğrafçılık dersinde çekmiş oldukları fotoğraflarla Skip hocaya ruh verdiler.

Lefkoşa’daki Akdeniz Avrupa Sanat Derneği’nde Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) öğretim görevlisi Mert Yusuf Özlük İleri Düzey Fotoğrafçılık dersi kapsamında öğrenci projelerinden oluşan bir fotoğraf sergisi açtı. Serginin açılışını Skip hocanın öğrencilerinden DAÜ İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yetin Arslan ile Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Koordinatörü Övgü İnce yaptı. Sergide bulunan öğrencilerin çekmiş olduğu fotoğraflar satışa sunuldu. Satıştan elde edilen tüm gelir ise Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfına bağışlanacak. DAÜ öğretim görevlisi Mert Yusuf Özlük bu serginin kendisi için büyük önemi olduğunu belirterek, geçtiğimiz yıl 18 Mart’ta kanser sebebi ile hayatını kaybeden DAÜ İletişim Fakültesi emekli öğretim üyelerinden fotoğraf sanatçısı Wilbert Skip Norman’a ithafen açtığını ifade etti. Fotoğrafçılık ve sinema alanında Norman’dan ne öğrendiyse hepsini kendi öğrencilerine aktardığını ifade eden Özlük, aslında burada sergilenen tüm eserlerin Skip hocanın emeğinin ürünleri olduğunu belirtti. Özlük “Buradaki birçok fotoğraf DAÜ İletişim Fakültesi’nde Skip hocanın adının verildiği stüdyoda yaratıldı. Bu dersi alan öğrenciler Skip hocayı tanımamalarına rağmen büyük özveri gösterip kanserle mücadeleye destek vermek istediler.” şeklinde konuştu.

Mert Yusuf Özlük son olarak;  bu serginin kendisi ve öğrencileri için çok önemli olduğunu, çünkü bu sergi ile kanserle savaşanların yaşadıklarına dikkat çekmek amacında olduklarını ve onların bu yaşadıklarına bir nebze ortak olabilmek istediklerini belirtti.