İçeriğe git

Sesversus Vokal Topluluğu DAÜ Rektörü Prof. Dr. Öztoprak'ı Makamında Ziyaret Etti

Sesversus Vokal Topluluğu DAÜ Rektörü Prof. Dr. Öztoprak'ı Makamında Ziyaret Etti

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilen “KKTC Uluslararası Korolar Festivali” kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) Türkiye Cumhuriyeti’nden (TC) gelen Sesversus vokal topluluğu DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak’i makamında ziyaret etti.

Söz konusu ziyaret sırasında DAÜ’nün ev sahipliğine ve misafirperverliğine hayran kaldıklarını belirten Sesversus grup üyeleri KKTC Uluslararası Korolar Festivali’ne katıldıkları için oldukça mutlu olduklarını dile getirdi. DAÜ’de kaldıkları zaman içerisinde DAÜ’yü ve KKTC’yi tanıma fırsatı yakaladıklarını da belirten grup üyeleri DAÜ’ye hayran kaldıklarını da sözlerine ekledi. Prof. Dr. Öztoprak ziyaret sırasında DAÜ hakkında geniş bilgiler vererek DAÜ’nün sahip olduğu akreditasyonlar hakkında detaylı bilgiler verdi. Söz konusu ziyarette DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Derviş Ekşici de hazır bulundu.

Bellapais Manastırı’nda Performans Sergilediler

Sesversus vokal topluluğu 13 Temmuz 2014 tarihinde Girne Bellapais Manastırı’nda performans sergilediler. KKTC’ye hayran kaldıklarını belirten grup üyeleri Bellapais Manastırı’nda gerçekleştirdikleri performanslarında son parçalarını yine “KKTC Uluslararası Korolar Festivali” ne katılan Bolu Güzel Sanatlar Lisesi Korosu ile seslendirdiklerini vurguladı.