İçeriğe git

MCU Konferansı DAÜ Ev Sahipliğinde Başladı

MCU Konferansı DAÜ Ev Sahipliğinde Başladı

7. Uluslararası “Machines, Computations and Universility (MCU)” Konferansı Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü’nün ev sahipliğinde Salamis Bay Conti Resort Hotel’de 9 Eylül 2015 Çarşamba günü (bugün) başladı.

9 – 11 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek bu konferans önceki yıllar sırasıyla Zürih, İsviçre (2013), Pittsburg, ABD (2010), Orléans, Fransa (2007), St. Petersburg, Rusya (2004), Chişinǎu, Moldova (2001), Metz, Fransa (1998) ve Paris’te (1995) düzenlenmişti. MCU biennallar serisi başından beri kaliteli, önemli ve ciddi bilimsel etkinlik olmayı hedeflemiştir. Bildiri ret oranı %56.5 olan bu konferansa ABD, Fransa, Almanya, Hollanda, Büyük Britanya, Japonya, Çin gibi ülkelerden alanında dünyanın önde gelen bilim adamları katıldı.

MCU’15 bildiriler kitabı bir çok saygın endeksler ve bilimsel veri tabanları tarafından taranan Almanya merkezli Springer Verlag yayın evinin Lecture Notes in Computer Science (LNCS) serisi olarak yayınlanmıştır. Bilimde kaliteyi hedefleyen ve bu yolda ilerleyen Doğu Akdeniz Üniversitesi doktora ve yüksek lisans öğrencilerine MCU’15 Konferansı’na katılarak bilgi yelpazelerini geniş tutabilme olanağı sunmaktadır.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren DAÜ Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Sözen, böyle bir konfersansın KKTC’de gerçekleştirilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek konferansa katılan herkese teşekkür etti. Konferans kapsamında üç gün boyunca alanlarında uzman katılımcılar tarafından çeşitli sunumlar yapılacak.

İletişim Numaraları İletişim Numaraları ve İl Merkez Büroları İletişim Formu