İçeriğe git

DAÜ, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve Heyetini Ağırladı

DAÜ, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve Heyetini Ağırladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 15 Haziran 2015 Pazartesi günü, Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Üyeleri Prof. Dr. Hüseyin Demir, Prof. Dr. İzzet Özgenç ile AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla ve Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Arat’ı ağırladı. Sabah saatlerinde ülkeye gelen YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç ve beraberindeki heyet, DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam ve DAÜ yetkilileri tarafından karşılandı.

Ardından DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Osam eşliğinde KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, KKTC İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve KKTC Mili Eğitim Bakanı Dr. Özdemir Berova’ya nezaket ziyaretinde bulunan YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç ve beraberindeki heyet, gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından DAÜ evsahipliğinde DAÜ Deniz Tesisleri’nde düzenlenen ve Gazimağusa Belediye Başkanı ve DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı İsmail Arter ile tüm KKTC Üniversiteleri Rektörlerinin ve yetkililerinin de yeraldığı öğle yemeğine katıldı. Burada bir konuşma yapan Prof. Dr. Saraç, DAÜ’ye misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek, KKTC üniversitelerinin YÖK için önemini vurguladı ve tüm Üniversitelerle biraraya gelmiş olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Bundan sonraki süreçte yılda iki kez KKTC üniversiteleri ile biraraya gelmek istediklerini de kaydeden Prof. Dr. Saraç, sorunlar ve çözümlere yönelik toplantılar yapılacağını ve yakın bir gelecekte Ankara’da bir toplantı gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi. DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam ise YÖK Başkanı ve heyetini DAÜ evsahipliğnde ağırlamaktan dolayı büyük onur duyduklarını kaydederek, süre kısıtlı olmasına rağmen verimli bir süreç geçirdiklerini ve çeşitli konularda görüşme fırsatı yakaladıklarını ifade etti.

Öğle yemeği sonunda DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Osam tarafından YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’a günün anısına bir tabak ve ipek kozası pano hediye edildi.    

Size Ulaşalım Sorularınızı Cevaplayalım