İçeriğe git

DAÜ-SEM Ada Işığı Çocuk Korosu Ankara'da Konser Verecek

DAÜ-SEM Ada Işığı Çocuk Korosu Ankara'da Konser Verecek

Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ- SEM) Ada Işığı Çocuk Korosu Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nda  (CSO) konser vermeye hazırlanıyor. 28 Ocak 2015 tarihinde saat 20:00’de gerçekleştirilecek olan söz konusu konserde çok sayıda çocuk şarkılarının yanı sıra sözlerini  Ayşen Dağlı’nın yazdığı  ve bir Faik Sudgeddinov bestesi olan “Vurgunum Sana Kıbrıs’ım” isimli şarkı ile Cemal Özgürsel’in “Portakal  Atışalım” isimli Kıbrıs eserleri de seslendirilecek.

Sevda Cenap And Müzik Vakfı (SCAMV ) tarafından davet edilen DAÜ Ada Işığı Çocuk Korosu  SCA Müzik Vakfı  Jeunesses Musicalles Ankara Çocuk Korosu ve SESVERSUS Vokal Topluluğu ile ayrı ayrı konserler verecek. DAÜ Ada Işığı Çocuk Korosu’nu DAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi  Erkan Dağlı yönetecek. Çok sayıda sanatseverin de katılmasının beklendiği  söz konusu konsere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ankara  Büyükelçisi  Fazıl Can Korkut’un da katılıp konuşma yapması bekleniyor.

DAÜ-SEM Ada Işığı Çocuk Korosu  Ankara’da bulunacağı süre içerisinde Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirmeyi de planlıyor. Koro ayrıca Savaş Dinçer’in oynadığı “Meraklısı için Öyle Bir Hikaye” adlı çocuk oyununu da izleyecek.  SCA MV Jeunesses Musicalles  Ankara Çocuk Korosu Şefi Fatma Bildiren yönetimindeki JM Ankara Çocuk korosu ile de ortak çalışmalar gerçkleştirecek olan koro, Etnoğrafya Müzesi ve Çocuk Müzesi’ne de ziyaretler gerçekleştirecek.