Deutsch Pусский العربية فارسی English
İçeriğe Git Sitede Arama Yap Deutsch Pусский العربية فارسی English
DAÜ-PDRAM’dan Psk. Dr. Özeylem’in Büyük Başarısı

DAÜ-PDRAM’dan Psk. Dr. Özeylem’in Büyük Başarısı

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nden (DAÜ – PDRAM) Psk. Dr. Fatoş Özeylem, 82. Japon Psikologlar Birliği Konferansı “Early Career International Symposium Award” ödülünü aldı. Farklı ülkelerden seçilen 10 araştırmacıya sağlanan ödülün verildiği tek Kıbrıslı Türk olan Özeylem, 24-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Japonya’nın Sendai şehrinde gerçekleşen sempozyuma Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Roehampton Üniversitesi’ni (Birleşik Krallık) temsilen davetli olarak katıldı.

Özeylem konferansta, “The Psychology of Globalization” adlı sempozyum kapsamında “Kıbrıs Türk Toplumunda Beliren Yetişkinlik Dönemi’ndeki Bireylerde Psikolojik İyilik Hali, Romantik Bağlanma Şekilleri ve Boşanmaya Karşı Tutumlar ” konulu bir sözel sunum ve “Boşanmış Ebeveynlere Sahip Kıbrıslı Türk Beliren Yetişkinlerin Boşanma Konusuna Karşı Tutumları: Karma Araştırma Yöntemiyle Bir İncelenme” başlıklı bir poster sunum gerçekleştirdi.

Araştırmasını DAÜ-PDRAM ve Roehampton Universitesi’ndeki Çocuk ve Ergen Sağlığı Uygulamalı Araştırma ve Değerlendirme Merkezi’nde (CARACAW) yürütmüş olan Özeylem, Japon Psikologlar Birliği tarafından 2016 yılında aldığı “Emerging Psychologists Award” adlı ödülü takiben bu ikinci ödülden duyduğu mutluluğu aktardı. Özeylem, Psikoloji Biliminin evrensel boyutta tartışıldığı sempozyumda Kıbrıs Türk toplumuna dair veri sunmuş olmanın ve DAÜ’yü temsil etmiş olmanın gururunu taşıdığını belirtti.

Etiketler