İçeriğe git

DAÜ Mimarlık Bölümü Öğrencilerinin Başarılarını Kutladı

DAÜ Mimarlık Bölümü Öğrencilerinin Başarılarını Kutladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, son yıllarda istikrarlı ve gözle görülür şekilde yükseltmiş olduğu eğitim kalitesinin yanı sıra, uluslararası öğrenci sayısındaki artış ve bu dinamizmin getirdiği başarıyı, bir kez daha coşkulu ve renkli bir organizasyonla kutladı.

DAÜ Mimarlık Bölümü öğrenci ve öğretim üyeleri bu anlamlı gece vesilesiyle geçtiğimiz günlerde Gazimağusa Suriçi’nde bulunan tarihi Buğday Camii’nde bir araya geldi. Öğrencilerin ve öğretim üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen gecede, Mimarlık Bölümü öğretim üyeleri, 2014 – 15 Güz Dönemi’nde üstün başarı gösteren öğrencilere başarı sertifikalarını takdim etti. Geceye Gazimağusa Belediye Başkanı ve DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı İsmail Arter ve DAÜ Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan da katıldı.

Daha önceki dönemlerde olduğu gibi, organizasyon, tamamen öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve öğrenci / öğretim üyesi arasındaki bağı pekiştirmek amaçlı olup, aynı zamanda öğrencilerin sınav öncesinde stres atmalarına yardımcı olacak bir etkinlik olarak düşünüldü. Mimarlık Bölümü ikinci sınıf öğrencilerinden Mehmet Mete Gözübüyük’ün Ney performansı ile başlayan kokteylli gecede, Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Özgür Dinçyürek, her geçen yıl etkinliklerin güçlenerek  daha geniş öğrenci kitlesine hitap ettiğini, gençler ve öğretim görevlileri tarafından yaratılan ve paylaşılan bu coşkunun bölüm adına  sevindirici olduğunu belirtti. Prof. Dr. Dinçyürek sözlerini, öğrencilerin başarısının sadece okul hayatında değil; yaşamlarının tüm evrelerinde devam etmesini dileyerek sonlandırdı. Prof. Dr. Dinçyürek’in konuşmasının ardından, sırasıyla Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şebnem Önal Hoşkara, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan ve DAÜ VYK Başkanı Sayın İsmail Arter’in konuşmaları yer aldı. Arter konuşmasında, görevi devraldığı günden beri Kaleiçi bölgesini canlandırmak adına bölgenin daha aktif kullanılmasına DAÜ’nün verdiği destekten dolayı çok memnun kaldıklarını belirtti ve öğrencilik hayatı boyunca sınavlar ve yapılan projelerin yanında böyle anlamlı gecelerin hatırlanacağını dile getirdi.

Etkinlik, DAÜ Mimarlık Bölümü öğrencileri arasında üstün başarı göstermiş olanlara yüksek şeref ve şeref sertifikalarının öğretim üyeleri tarafından verilmesinin ardından DAÜ Mimarlık Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Can Ömür’ün canlı müzik performansıyla sona erdi.

Size Ulaşalım Sorularınızı Cevaplayalım