İçeriğe git

DAÜ Kitap Okuma Etkinliğine Büyük İlgi

DAÜ Kitap Okuma Etkinliğine Büyük İlgi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Özay Oral Kütüphanesi, 53. Kütüphane Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutlamayı sürdürüyor. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 27 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan ve 27 Mart 2017 Pazartesi günü, DAÜ Kütüphane Sergi Salonu’nda düzenlenen “Bir Işıktır Kitap” adlı karikatür sergisi ile başlayan 53. Kütüphane Haftası, 29 Mart 2017 Çarşamba günü, saat 12:30’da, Özay Oral Kütüphanesi Bahçesi’nde yapılan kitap okuma etkinliği ile devam etti. 

Türk Kütüphaneciler Derneği’nin organizasyonu ile bu yıl 6.’sı düzenlenen okuma etkinliği “İnsan Her Yerde Okur” sloganı ile Türkiye ve K.K.T.C.’de aynı gün ve saatte 30 dakika süre ile gerçekleştirildi. Etkinliğe DAÜ Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı, DAÜ Uluslararası İşler ve Tanıtım’dan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Tanova, DAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ülker Vancı Osam, Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcılığı Koordinatörü Doç. Dr. Orhan Korhan, Halkla İlişkiler ve Basın Müdür Vekili Murat Aktuğralı ve DAÜ Özay Oral Kütüphanesi Müdürü Osman Soykan’ın yanı sıra, çok sayıda akademisyen, yönetsel personel ve öğrenci katıldı.

DAÜ Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada kütüphane yetkililerini böylesine anlamlı bir etkinliği düzenlemelerinden ve küçük öğrencileri de etkinliğe davet etmelerinden dolayı tebrik etti. DAÜ Özay Oral Kütüphanesi’nin 53. Kütüphane Haftası kapsamında birçok anlamlı etkinliğe imza attığını vurgulayan Prof. Dr. Özkaramanlı, Şehit Hüseyin Akil İlkokulu’na da kütüphanenin davetini kabul ettikleri ve minik kitapseverlere okuma aşkını aşılama adına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

DAÜ Özay Oral Kütüphanesi Müdürü Osman Soykan da, söz konusu etkinliğin her yıl olduğu gibi bu yıl da çok renkli ve coşkulu geçmesinden dolayı mutlu olduklarını aktardı. Etkinliğin amacının kütüphanelerin ve okumanın değerini vurgulamak olduğuna dikkat çeken Soykan, “Okuma çok önemli bir kültür ve eylemdir. Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılması gereken bir aktivite olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden de etkinlikleri bilinçli bir şekilde küçük yaş gruplarına yönelik düzenliyoruz. Bugün davetimizi kabul ederek etkinliğimize katılan Şehit Hüseyin Akil İlkokulu’na ve okulumuz personeli ile öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Etkinliğin ardından DAÜ Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı, Şehit Hüseyin Akil İlkokulu temsilcilerine katılımlarından dolayı sertifika takdim etti.

İletişim Numaraları İletişim Numaraları ve İl Merkez Büroları İletişim Formu