İçeriğe git

DAÜ ile İTÜ-KKTC Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

DAÜ ile İTÜ-KKTC Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Doğu Akdeniz Üniversitesi ( DAÜ) ile  İstanbul Teknik Üniversitesi KKTC Eğitim - Araştırma Yerleşkesi (İTÜ-KKTC) arasında işbirliği protokolü imzaladı. 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 15:00'de DAÜ Rektörlüğü’nde gerçekleştirilen imza töreninde söz konsusu protokole DAÜ Rektörü  Prof. Dr. Necdet Osam  ve İTÜ KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya imza koydu. 

İmzalanan işbirliği protokolü ile her iki kurum arasında eğitim ve öğretimin tüm alanlarında karşılıklı iş birliğini ve ortak çalışma anlayışını teşvik etmek, geliştirmek ve desteklemek amacıyla eğitsel, bilimsel, yönetsel tüm konularda iş birliğinde bulunmak yer alıyor.

Necdet Osam,  Ercan Kahya

İmza töreni sırasında konuşan İTÜ -  KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya aynı şehrin iki kardeş üniversitesi olan DAÜ ve İTÜ - KKTC’nin işbirliği içerisinde olmasından mutluluk duyduğunu belirtti. DAÜ’nün KKTC’nin en köklü üniversitesi olduğunu belirten Prof. Dr. Kahya imzalanan işbirliği prototolü ile hedeflerin adını koyup omuz omuza devam edeceklerini vurguladı.

Prof. Dr. Osam ise gerçekleştirdiği konuşmasında imzalanan işbirliği protokolünden son derece memnuniyet duyduğunu belirtti. Prof. Dr. Osam sözlerine “DAÜ’ye çok yakın bir mesafede bulunan  İTÜ -  KKTC ile imzalanan protokol sayesinde bilimsel ve kültürel her türlü faaliyetlerde birbirimizi destekleyerek güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı. İmza töreninde DAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı, Prof. Dr. M. Yaşar Özden, Prof. Dr. Özgür Eren ve Prof. Dr. Cem Tanova, Rektörlük Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Arif Akkeleş ve İTÜ – KKTC’den temsilciler yer aldı.  

Contact Us on Whatsapp