İçeriğe git

DAÜ, İç Mimarlık Bölüm Başanı Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı Antalya’da DAÜ’yü Temsil Etti

DAÜ, İç Mimarlık Bölüm Başanı Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı Antalya’da DAÜ’yü Temsil Etti

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı; Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü ve Antalya Bilim Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü iş birliği ile Antalya’da düzenlenen 12. İç Mimarlık Bölüm Başkanları Toplantısı’na katılarak DAÜ’yü temsil etti.

Toplantının ilk gününde Yerel Akreditasyon Komitesi Başkanı ve DAÜ İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı ile TMMOB Akreditasyon Kurulu Danışmanı Dr. Münevver Özersay tarafından İç Mimarlık Eğitim Programları’na yönelik hazırlanan Yerel Akreditasyon Kurulu’nun gelmiş olduğu çalışmalarının aktarımına yönelik sunum gerçekleştirildi.

Ardından ise Prof. Dr. Dağlı başkanlığında TMMOB, İç Mimarlar Odası Başkanı Emrah Kaymak ve diğer komite üyelerinin katılımı ile akreditasyon çalışması konulu panel gerçekleştirildi. Eğitimde kalitenin değerlendirilmesine yönelik bir denetleme kurulu olmasının hedeflendiği çalışmada Yerel Akreditasyon Kurulu’nun Çalışma İlkeleri ve Yönetmeliği Bölüm Başkanları tarafından onaylandı. 

12. İç Mimarlık Bölüm Başkanları Toplantısı’nın ikinci gününde  ise meslek eğitimine ve öğrenci gelişimine büyük katkısı olan öğrenci stajları üzerinde duruldu.