İçeriğe git

2015 DAÜ Uluslararası Futsal Turnuvası

2015 DAÜ Uluslararası Futsal Turnuvası

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Spor İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “DAÜ Uluslararası Futsal Turnuvası” başladı. Her geçen gün öğrencilerin turnuvaya olan ilgisinin artmasıyla, bu yılki organizasyonda toplam 26 erkek ülke takımı ile 7 kadın ülke takımı yer alıyor. Turnuva kapsamında 27 Mart – 9 Nisan 2015 tarihleri arasında grup maçları oynanacak. Çeyrek, yarı final ve final maçları ise 13, 15 ve 17 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacak.  

DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Salonu`nda gerçekleşecek olan karşılaşmalarda erkekler dört grupta, kadınlar ise iki grupta mücadele edecek. Erkeklerde grup maçlarının ardından, gruplarında ilk 2’ye giren takımlar çeyrek finale yükselerek çapraz eşleşme yöntemiyle yarı finale kalan takımlar belirlenecek. Yarı final maçlarının ardından ise galip gelen takımlar final oynamaya hak kazanacak. Mağlup olan takımlar ise üçüncülük maçı oynayacak. Kadınlarda ise gruplarında ilk ikiyi alan takımlar çapraz eşleşme ile yarı finale yükselecekler. Yarı finalde kazananlar final, kaybedenler ise üçüncülük maçı oynayacaklar.

“DAÜ Uluslararası Futsal Cup of Nation” turnuvasının açılışı 27 Mart 2015 Cuma günü, saat 17:00’de, Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda gerçekleştirildi. DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam açılışta yaptığı konuşmada DAÜ’nün uluslararası bir üniversite olduğunu vurgulayarak, sporun insanlar arasındaki iletişimi ve takım ruhunu güçlendirdiğini belirtti ve tüm takımlara başarılar diledi. Farklı kültürlerin bir araya geleceği bu önemli organizasyona sadece üniversite öğrencileri ile personeli değil, tüm bölge halkı da davet ediliyor. İlk günün maç sonuçları ise şu şekilde belirlendi:

Maç Takvimi & Sonuçlar