Deutsch Pусский العربية فارسی English

16. Uluslararası Temiz Enerji Konferansı (ICCE 2018)

Başlangıç:
Bitiş:

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), University of Miami ve Fredonia State University of New York’un desteği ile düzenlenecek olan 16. Uluslararası Temiz Enerji Konferansı (ICCE 2018), 9 - 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Salamis Bay Conti Hotel’de yapılacak. DAÜ Enerji Araştırma Merkezi (DAÜ–ENAR) ile University of Miami Temiz Enerji Araştırmaları Enstitüsü (CERI) işbirliğinde yapılacak olan bilim dünyasında isim yapmış söz konusu enerji konferansında, insanlığın önündeki iki ana küresel problem olan fosil yakıtların tükenmesi ve küresel ısınma konularının temiz ve sürdürülebilir enerji çözümleriyle aşılması için bilim adamları bir araya gelecek.

Konferansa sunulacak bildiriler bu konuların bilimsel, mühendislik, ekonomik, politik ve hukuki boyutlarını ele alacak. Başka bir deyişle konferans; yenilenebilir enerji kaynakları, hidrojen enerjisi, güneş enerjisi, nükleer enerji, temiz hidrokarbon teknolojileri, enerji verimliliği, enerjinin depolanması ve dağıtımı, enerji kullanımında otomasyon, yeşil ve yenilenebilir enerjili binalar, enerji yönetimi, enerji politikaları ve enerji ekonomisi gibi konuların da tartışılacağı bir zemin oluşturacak.

Bildiriler 2 Ekim 2017 Tarihine Kadar Kabul Edilecek:

Konferansta sunulacak olan bildiriler arasından seçilecek olanlar, beş ayrı uluslararası saygın akademik dergide yayın imkanı bulacak. Yapılan açıklamaya göre konferansta temiz ve sürdürülebilir enerji ile ilgili araştırmalarını bildiri formatında sunmak isteyen akademisyenlerin, bildirilerinin “Öz” bölümünü en geç 2 Ekim 2017 tarihine kadar energy.submission@emu.edu.tr adresine iletmesi gerekiyor. Dev konferansla ilgili detaylı bilgiye http://icce2018.emu.edu.tr isimli web sitesinden ulaşılabiliyor.

Etiketler