Deutsch Pусский العربية فارسی English
İçeriğe Git Sitede Arama Yap Deutsch Pусский العربية فارسی English
Doğu Akdeniz Üniversitesi

Rektör Danışmanları

Fabio L. Grassi

Fabio L. Grassi

Fabio L. Grassi, 1963 yılında Roma’da doğdu. Türkiye ve İtalya’nın dış politikadaki rolü üzerine doktora yaptı. Dört ayrı akademik alanda (Modern Tarih, Yakınçağ Tarihi, Yakın Doğu Kültürleri ve Uluslararası İlişkiler Tarihi) uzman olan Grassi, 2005-2008 yılları arasında Yakın Türkiye Tarihi konusunda İtalya’da yer alan Chieti-Pescara Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak ders verdi. 2005-2009 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Yabancı Diller Didaktiği Bölümü’nde İtalyan dili üzerine dersler verdi. 2010 ile 2011 yıllarında yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin Koordinatörü pozisyonunda çalıştı. İtalya’daki çeşitli üniversitelerde tarih profesörü ve koordinatörlük görevlerinde bulunan Grassi, 2011 yılından beridir La Sapienza Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi ve 2015 yılından itibaren de Rektör Danışmanı görevini yürütüyor. Fabio L. Grassi 7 dil biliyor.

Martin R. Baeyens

Aktif ressam, grafik sanatçısı ve tasarımcısı.°04-04-1943.

1968 Royal Academy of Fine Arts Ghent’ten mezun oldu. Kurumun güncel adı: School of Arts – University Ghent Belgium.

1968-2008 Profesör ünvanı ile School of Arts – University Ghent Belgium Tasarım Bölümü’nün başkanlığını yaptı.

Belçika’da ve diğer ülkelerde olmak üzere yaptığı kişisel sergilerin (127) listesini yayınladı. Dünya genelinde toplam 1078 karma sergide yer aldı ve 159 uluslararası yarışmada ödül aldı.

Ekslibris ve grafik dünyasında özel ve önemli bir yeri vardır. Bugüne dek, birçoğu serigraf ve CGD formatında olmak üzere toplam 855 ekslibris çalışması gerçekleştirmiştir.

Teknoloji ve doğa arasında bir denge bulmaya çalışan Baeyens, elektronik devre baskısı yöntemini kullanmaktadır.

Kendi serbest grafik çalışmalarında, serigrafi baskı üzerine de uzmanlaşmıştır. Çalışmalarının baskısını kendi yapmaktadır (mükemmelliyetçi olduğu bir teknik).

40 yıl boyunca Royal Academy of Fine Arts’ta (School of Arts University Collage Ghent) profesörlük görevi yapmıştır.

Belçika’da Frans Masereel Centre for Graphic’te, Birleşik Devletler’de Lubbock şehrindeki Texas Tech University’de ve Çin, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta olmak üzere birtakım üniversitede misafir öğretim görevlisi olarak aktif görev yapmıştır. Erasmus (öğrenci değişim programı) kapsamında Barselona, Lizbon, Krakow, Limerick ve Dalian’daki akademilere davet edilmiştir.

Özgeçmişi İndir